Ultimele discutii din forum
    Floricica Debutanta georgiana mihai's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.03.2007
    Postari in forum
    628
    cand a facut vaccinul a plans f mult pana a ragusit si ca sa il linistesc l-am leganat,acum nu mai vrea sa doarma decat leganat in brate sau incarut,cum il dezvat?

Floricica Debutanta gugu's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.01.2007
    Postari in forum
    753
    ehhhhh
    la fel am facut si eu....dar dupa ce a implinit 5 luni s-a schimbat radical.....nu vrea sa adoarma decat singur in patut...fara sa fiu de fata.....cateodata mai vrea si leganat dar rar de tot
    eu stiu ca orice invat are si dezvat...dar la bebei mai greu....
    eu asa l-am culcat vreo 2 luni pina mi-a rupt spatele...acum e mai bine....cine stie poate asa va fi si la voi.....bucurate ca doarme cumva...stiu bebei care nu dorm deloc peste zi iar seara mamica ar face orice sa adoarma innainte de orele 12....asa ca bina ca ai la dispozitie o metoda

Membru inregistrat la
    08.03.2007
    Postari in forum
    628
    da ,doarme ziua dar numai daca il legan ,nu mai pot face nimic-nici mancare ,nici curat doar il pazesc pe bebe ,cum m-a opresc din leganat si nu a adormit profund se scoala.....

Membru inregistrat la
    22.01.2007
    Postari in forum
    753
    atunci nu stiu ce sa spun....poate asa s-a obisnuit,,,,adica nu poate ci sigur...si eu il leganam..dar dupa ce inchidea ochisorii ...il puneam in pat si nu se mai trezea....ai incercat sa-l culci afara?...in carucior.....pe al meu cand nu vrea sa doarma in casa(mai sunt si momente din astea)il scot afara...si sigur doarme....
    nu te speria...parca azi impliniti 3 luni nu-i asa?....pai sa stii ca la varsta asta bebeii sunt tare rauti comparativ cu ce urmeaza....capul sus...va fi bine .....asa credeam si eu ca nu o sa pot face nimic dar acum sta in fundic si se joaca singur.

Membru inregistrat la
    08.03.2007
    Postari in forum
    628
    doarme afara in carucior f bine,dar in ultima saptamana a fost f frig la noi si nu l-am mai scos,dupa experienta cu vaccinul nu am mai vrut sa risc si o viroza,el doarme in patut cand e somn f tare ,dar doarme putin ziua cam o ora ,o ora jumatate ,bine ca doarme noaptea,eu am ajuns sa gatesc noaptea,sa fac curat noaptea si toata ziua stam si ne jucam,vorbim,ne plimbam ,ne leganam si dormim amandoi-(cand doarme el ,dorm si eu)...
    super bebe ai-frumusel foc!
    cum pui poze pe forum-vreau si eu sa pun si nu reusesc?!
    Paste fericit pt toate mamicile!

Membru inregistrat la
    22.01.2007
    Postari in forum
    753
    ptr. poze...te duci la pagina mea...acolo sunt datele tale......dai clic pe obtiuni...se deschide pagina..apar ceva date despre contul tau...apoi la un moment dat...te duci in jos pe pagina si apre un loc ptr. poza...dedesupt browse...dai clic acolo iar apoi selectezi din calculatorul tau de unde vrei sa pui iei poza.....dupa ce apare poza......te duci mai in jos si scrii cum vrei sa te semnezi(asa cum imi apare mie la fiecare mesaj...gugutzel si mami gugu...e scris automat )dai apoi clic pe modifica datele dupa care, mai in jos salveaza obtiunile si gata...ai poza atasata la fiecare mesaj cu semnatura aleasa de tine. Ai grija la poza... sa fie mica...640/480 parca...daca nu stii sa micsorezi poza ne mai auzim...
    multa sanatate...si abia astept sa-l vad pe bebeul tau......nu-ti fa griji...va fi bine
    Paste fericit si multumim pentru aprecierii...e un scump si oricat de greu mi-ar fi(pentru ca trebuie sa recunosc cateodata simt ca nu mai pot).....nu stiu cum am putut sa traiesc fara el pana acum.

Floricica Nou Venita laura_g82's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.03.2007
    Postari in forum
    7
    buna.pot sa-ti spun povestea noastra nu stiu daca te ajuta la pb ta dar mai afli macar o parere.pe baietelul meu nu l-am leganat propriu-zis poate doar cateodata dar in brate oricum l-am tinut de mic iar acum are 10 luni jum si tot in brate il linistesc si culc si mai ales cu muzica.nu leganat dar in brate neaparat ca altfel nu vrea nicicum stiu ca l-am invatat prost dar sunt o mamica tanara 25 ani si atat m-am priceput si eu mai bine sa fac.si nu regret asta a fost situatia si mergem asa inainte o sa se dezvete el nu-mi fac griji.deci mult noroc!

Floricica Nou Venita lumici's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.04.2007
    Postari in forum
    4
    Buna, mamico! Am o fetita de 1 an pe care am crescut-o singura, gandindu-ma doar - Trebuie sa ma descurc! Copilul iti simte emotiile tale, este foarte sensibil la nelinistile tale sau la bucuriile tale. Cred ca nu exista o activitate propriu-zisa cu care sa iti inveti copilul sa doarma singur, ci atitudinea ta. Mi-am zis din start: fara leganat, trebuie sa gasesc alta solutie si... nevoia m-a facut creativa. Am reusit! Succes si tie! Fii o mamica puternica pentru bebelusul tau scump!

Floricica Nou Venita korina_i's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.03.2007
    Postari in forum
    32
    Eu personal cred ca orice mamica se poate intelege cu copilul ei, trebuie doar sa vrei, nimic nu e imposibil si, e adevarat ca iti mai trebuie si mult calm si rabdare. Incet, cu rabdare il obisnuieti orice. Eu am mare incredere in copilul meu. In ce sens? Eu cred ca el intelege tot si uneori si mai si explic, mai face mofturi, dar in mare parte ne intelegem

Floricica Avansata giani's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.03.2007
    Postari in forum
    1.958
    sunt de acord totul este sa vrei .si fetita mea la un moment dat nu mai vroia sa adoarma singura ma refer seara si intr-o zi am lasato sa plinga un pic apoi de suparare a inceput sa gangureasca vreo 10 min apoi a adormit si vad ca-i tine naravul dupa ce-i dau sa manince o pun in patut si eu ies afara din camera iar ea adoarme asta doar seara ziua este mai greu de obicei iesim afara dar daca se intampla sa nu putem iesi o pun la san si asa adoarme altfel nu vrea.Succes

Floricica Nou Venita marina10's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.03.2007
    Postari in forum
    53
    Buna fetelor
    Si fetita mea adoarme tot leganata. Pana sa-i cumpar un balansoar o leganam noi; era groaznic. Se spune cum ti-l inveti asa il ai. Eu am incercat sa o las pe Ana in patutul ei seara sa adoarma dar plange in continu. Oricat de mult o las acolo ea plange. La mine nu merge tehnica asta. Eu zic ca tine si de copil.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari