Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita saggi's Avatar
    Membru inregistrat la
    31.07.2005
    Postari in forum
    1
    Fetita mea are 1 an si 7 luni si cunoaste foarte bine rolul sanilor mamei in viata ei. Ii pupa si apoi suge cuminte, fara sa muste, dar forta ei devine din ce in ce mai epuizanta. Cum sa o fac sa renunte singura, fara sa ma despart de ea? Nu tine sfatul cu "nu mai sunt, au plecat", pentru ca ii cauta sub orice imbracaminte.

Floricica Nou Venita lari_mica's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.09.2005
    Postari in forum
    1
    pe baiatul meu l-am intarcat destul de usor.sora mea a stat cu baiatul la tara 3 zile.am ales sa fie la tara pt ca are spatiu sa fua sa se joace sunt animale si uita de mine.dupa 3 zile s-au intors acasa si s-a lasat cu lacrimi din partea mea si fericire din partea lui.la inceput nu a cerut dar dupa o ora a inceput sa-mi ridice bluza,semn ca vrea sa suga.am incercat sa-i spun ca nu mai este dar a inceput bocetele.asa ca l-a lasat cu sora mea si m-am dus jos si i-am luat o ciocolata si un balon mare.m-am intors in casa si a inceput sa se joace cu balonul.dupa cateva ore iar a cerut dar i-am spus nu.s-a uitat la mine m-a luat de mana si m-a dus la frigider sa ii dau de mancare.si de atunci,cand ii este foame ma duce la frigider sau se serveste singur.ah si pt ca sa se opreasca laptele am facut injectii.nu mai stiu cum se cheama dar sunt foarte bune.si sunt foarte utile compresele cu apa rece.utilizeaza-le cat mai des.

Floricica Nou Venita anda74's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.09.2005
    Postari in forum
    12
    De ce sa intarci copilul?Lasa-l sa pape cat vrea el.Va renunta singura,iar tu vei avea un sentiment foarte ciudat in momentul in care ea va renunta.Ai rabdare!

patriche manuela
    Guest
    am inteles ca acum, cel putin in strainatate (unde oricum nu prea se mai alapteaza copii),mamele sunt sfatuite sa alapteze copiii cat mai mult chiar pana la 2.5 ani. Mie una mi se pare prea mult dar cum nu am copii, ci doar experienta de cativa ani in ingrijirea lor,nu stiu ce sa zic exact. Acum daca fetita ta mananca bine si sanul e doar o completare nu-i asa grav. Daca insa prefera laptele in locul celorlalte alimente care i-ar aduce fier etc. ar trebui sa te grabesti si sa o dezveti. Va doresc la amandoua multa sanatate si sa va bucurati una de alta.

Floricica Nou Venita andreeairl's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.04.2006
    Postari in forum
    44
    Fetita mea are aproape 5 luni si simt cum se imputineaza laptele.Nu as vrea sa se termine asa repede.Ma simt extrem de fericita cand alaptez si simt ca voi simti un gol cand se va termina.Anna e deschisa sa incerce gusturi noi si nu o deranjeaza nici biberonul,nu asta e problema.Pur si simplu sunt prea fericita sa alaptez

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari