Ultimele discutii din forum
    Floricica Veterana Vizitator's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.11.2004
    Postari in forum
    15.891
    Hotel Rwanda

Membru inregistrat la
    30.11.2004
    Postari in forum
    15.891
    Fetelor va recomand acest film chiar daca este violent si nu este de dragoste dar este despre o atrocitate care s-a intamplat in 1994 in Rwanda.Nu vi-l povestesc dar ma gandesc ca suntem atat de norocosi ca suntem liberi si in pace si trebuie sa fim recunoscatori pt aceasta.Am ramas impresionata de cat de cruzi pot fi unii oameni si fara inima.Ganditi-va la copiii nostri care sunt sanatosi si frumosi si nu le lipseste mancarea sau parintii.Mai vreau sa va spun ca in Rwanda genocitul s-a terminat cu moartea a 1.000.000 de oameni nevinovati si au ramas orfani sute si mii de copii.

Floricica Senior getutica's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.10.2006
    Postari in forum
    2.571
    Patimile lui Hristos, al lui Mel Gibson. Desi pare terifiant de ireal prin cruzimea aratata, cred ca de fapt regizorul a susprins doar crudul adevar. Nu mai vorbesc de actori...extraordinari, iar Maia Morgenstern a scos un rol exceptional.

Floricica Debutanta bellla's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.11.2006
    Postari in forum
    785
    Sunt de acord cu tine.Si eu o admir pe Maia.A jucat exceptional.

Floricica Avansata lumia.'s Avatar
    Membru inregistrat la
    16.09.2006
    Postari in forum
    1.458
    ultimul film care m-a impresionat desi e mai vechi eu acum l-am vazut Vanila sky cu Tom Cruise(e unul din actorii mei preferati)

Moderator Floricica Veterana vava's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.09.2006
    Postari in forum
    13.949
    si eu sunt de acord cu Getutica intradevar este un film foarte bun mi-a placut enorm .Chiar la filmul acesta ma gandeam si eu sa il recomand"Patimile lui Hristos"

cristina elena
    Guest
    Eu sunt si voi fi impresionata de cate ori il voi vedea, de TITANIC. Cu Kate si Leo DiCaprio in rolurile principale. Sunt multe alte filme pe lista, dar acesta ocupa primul loc.

cristina elena
    Guest
    Si inca unul, care pot sa zic ca e pe locul 2 si il urmaresc foarte mult, il am pe calculator: Dirty Dancing 2 (Havana Night)cu Diego Luna si Romola Garai in rolurile principale. E foarte frumos. Dragoste si dans-e putin diferit de varianta originala.

Floricica Debutanta  Mami simona's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.08.2006
    Postari in forum
    745
    Sunt multe file care imi plac, dar va voi recomanda unul care mi-a placut foarte, foarte mult: Sweet november, cu Keanu Reeves. Este absolut emotionant; sa nu il ratati daca aveti ocazia sa il vedeti

Membru inregistrat la
    30.11.2004
    Postari in forum
    15.891
    l-am vazut si eu,ceva asemanator cu cel cu winona rider si richard gere, nu imi vine titlul in minte,dar era cave cu toamna in ney york,mi-am amintit

Floricica Avansata clauditza28's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.12.2006
    Postari in forum
    1.845
    si mie mi-a placut sweet november
    l-am vazut de vreo cateva ori!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari