Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita denisa07's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.07.2007
    Postari in forum
    19
    Duminica dimineata pe la ora 4 ne-am trezit cu febra.Avea 38.5 i-am dat nurofen si a scazut la 38 in 15 minute si intr-o ora la 37.La 4 ore dupa aceea a inceput iar sa faca febra.Am sunat-o pe pediatra noastra si a zis sa ii dau iar nurofen si apoi sa vedem daca face iar si vine sa o vada.Totul bine 4 ore dupa care iar febra.A venit dr a vazut-o si a zis ca este ceva viral.Ne-a dat Augumentin ,Eferalgan si Nurofen .Seara a mai facut putina febra dar i-am dat un supozitor cu Novocalmin si totul a fost bine.A doua zi nu a mai facut decit un 37.7 dar am continuat cu Nurofenul si Augumentinul.dupa doua zile de la febra pe corp i-au aparut pe frunte si pe piept niste bubite ca o iritatie.Am sunat-o pe dr si a zis ca este de la febra,si a zis sa luam Zyrtec si calciu.Ce ma ingrijoreaza pe mine este ca parca nu mai este ea,nu mai zimbeste tot timpul,nu mai gingureste toata ziua ,ocand o strigam nu reactioneaza intotdeauna,e mataita.Are 6 luni.oare asa trebuie sa se comporte dupa boala o perioada?Voua vi s-a intimplat si cat a durat pana si-a revenit?

Moderator Floricica Veterana dami28elena11's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.07.2006
    Postari in forum
    24.097
    draga mea in primul rand se pare ca doctorii dau foarte repede antibiotic la copilasi
    bubitele eu sunt convinsa ca de la el au fost..si nu de la febra
    Organismul este slabit dupa orice boala..eu zic sa nu-ti faci griji..dar de acum in colo sa consulti mai multi medici atunci cand unul prescrie foarte usor antibiotic( cel care l-ai dat la bebe este unul dintre cele mai tari)si este pt o gama foarte larga de virusi) distruge si flora intestinala..roaga sa-ti dea ceva pt refacere
    multa sanatate!

Floricica Avansata alinutzapopa's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.12.2006
    Postari in forum
    1.812
    Denisa depinde ce virus a avut.unii virusi dau si reactii cutanate.
    si david cand a avut herpangina tot asa a avut .dupa vreo trei zile de tratament i-au aparut bubite pe tot corpul.
    dar dupa doua zile de zyrtec nu a mai avut nimic.
    multa sanatate!

Floricica Avansata gazica's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.07.2007
    Postari in forum
    2.384
    Asa a avut si piticul meu dupa un tratament pentru rosu in gat. M-am speriat. Dar au trecut si nu l-am dat cu nimic.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari