Ultimele discutii din forum
    Floricica Veterana alinna's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.06.2007
    Postari in forum
    15.121
    Buna,stiu ca s-a mai scris despre vaccine,dar am deschis acest topic in speranta ca mamicile sa ne scrie despre reactia bb dupa fiecare vaccin,cum s-a manifestat bb dupa vaccinul de 2,..4,..6,...s.a luni;ca sa stim si noi mamicile cu bb mai micuti cam la ce sa ne asteptam

Membru inregistrat la
    19.06.2007
    Postari in forum
    15.121
    Marius dupa vaccinul de la 2 luni,nu mi-a facut febra,dar mi-a dormit.....cred ca vreo 4 ore dupa vaccin.Azi am fost la vaccinul de 4 luni ,s-a marait el putin pe masina in drum spre casa,dar a adormit pe la mijlocul drumului,acum doarme,...va scriu maine cum s-a manifestat mai tarziu..

Floricica Nou Venita miha_gabrian's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.01.2007
    Postari in forum
    237
    Ana dupa vaccinul de 2 luni a fost fooooaarte suparata:) a cam durut-o piciorusul dar nu a facut febra deloc si inafara de cateva plansete dupa-amiaza, nu a reactionat nicicum. la cele de 4 si 6 luni nu a facut nici atat. am trecut foarte bine peste toate.

cristina elena
    Guest
    Depinde si ce fel de vaccin, fetele care fac vaccin contra cost spun ca nu au avut nici o reactie postvaccin copilasii lor, eu la amandoi copiii mei le-am facut cele gratuite. Patricia la primele vaccinuri a fost putin mai agitata decat de obicei dar nu in mod exagerat; doar la cel de 2 luni a facut ceva scandal peste noapte in rest a fost ok.
    Acum am facut vaccinul de 1 an, l-am facut mai tarziu-la aproape 14 luni din cauza varicelei pe care a avut-o. A fost cel mai linistit vaccin, am pus o compresa cand am ajuns acasa fara supozitorul recomandat. Si n-a avut nimic, nici o stare de agitatie, nici somnolenta, a fost Patricia de zi cu zi.

Floricica Senior georgilivia's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.09.2006
    Postari in forum
    2.985
    Si Jonathan,la vaccinul de la 2 luni (l-am facut cel gratuit) a facut un noduletz de toata frumusetea, a facut febra mare, peste 38, 5 in funduletz, numai ca la varsta asta nici nu stii ce sa ii mai dai.
    Celelalte vaccinuri le-am cumparat. SI nu am mai avut nici o probleme.
    Am mai facut unul, cam pe la 8 luni, a fost ceva epidemie de rujeola, parca, si a fost gratuit si obligatoriu la toti bebeii peste 7 luni, dar a fost ok, si pe la 14 luni a repetat vaccinul, fiind inclus in ROR.

Si il mai avem pe cel de l a2 ani jumate. Cristina, nu poti a ne spui cum e, ca deh, tu esti cu fecior mare!

cristina elena
    Guest
    Hi hi fetelor ma credeti ca nu mai stiu?
    Cand era el mic nu era ca si acum carnetul ala de vaccinari. Am facut la 2, 4, 6 luni si 1 an si apoi nu mai stiu.
    Parca i-a mai facut de 2 ori dupa aia, fiind cele gratuite nu m-am obosit sa intreb care si pentru ce sunt vaccinurile, ma duceam cand eram chemata si gata.
    Stiu ca la ultimul vaccin facut am intrebat cand mai venim si a spus ca pana intra la scoala nu mai avem de facut nici unul.
    asta e, am uitat pur si simplu
    dar a fost cuminte dupa fiecare vaccin-asta n-am uitat

Membru inregistrat la
    19.06.2007
    Postari in forum
    15.121
    Totul a fost bine si frumos pana seara dupa papica.Nu a plas decat ft putin,dar s-a linistit cum s-a vazut tinut in brate,apoi a dormit vreo 4 ore(a sarit peste masa de la 2)dupa a papat bine si inapoi la somnic inca vre-o ora jumate,iar seara....i-am facut un mic dusulet(rapid)a papat si dupa....cand l-am tinut sa ragaie nu a putut s-o faca si mi-a dat afara saracutu,dar spre surprinderea mea a dormit toata noaptea,iar la masa de dimineata iar mi-a dat afara,la urmatoare gata nu mi-a mai dat .Eu zic ca de la vaccin a dat afara,pentru ca de cand bea laptele asta nu a dat nici macar o data afara,nici pe langa gurita nimic nimic,si am patit-o dupa vaccinul de 2 luni sa nu mai vrea laptele Nan

Floricica Avansata alinutzapopa's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.12.2006
    Postari in forum
    1.812
    eu i-am cumparat toate vaccinurile lui david si nu a avut nici o reactie la ele.doar ca afost putin mai somnoros in ziua respectiva.mai avem 2 luni si urmeaza cel de un an.sa speram ca va fi la fel.

Floricica Avansata gale alina's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.07.2007
    Postari in forum
    1.858
    noi azi am facut vaccinul de la 4 luni...dar cel care a aparut recent...inca nu avem nici o reactie negativa..nu plans..a marait putin cand a trebuit sa-l tin si atat...mai asteptam sa vedem...ce va fi in urmatoarele ore...

Membru inregistrat la
    09.09.2006
    Postari in forum
    2.985
    Ei, ai uitat, asta e. Sanatosi sa fim. Multumesc de efortul de reamintite :-)

Membru inregistrat la
    09.09.2006
    Postari in forum
    2.985
    Alina de la Oradea cum a fost dupa vaccin. Sa ne spui cum a trecut noaptea.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari