Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita adinna's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.09.2007
    Postari in forum
    13
    Buna.Ma numesc Adina.As vrea sa va povestesc cazul meu si sa ma ajutati sa imi dau seama daca am innebunit sau nu.

In luna februarie mi-am pus sterilet.De atunci am avut mereu dureri de ovare, insa am crezut ca se obisnuieste corpul mai greu cu el...si greseala mea este ca nu am fost atunci la control.

In aprilie am ramas insarcinata.Mie imi era rau si am fost la spital si mi-au zis ca am ulcer gastric.In cele din urma am fost la ginecolog si mi s-a descoperit sarcina de 3 luni.

Cand m-am hotarat sa merg la ginecolog nu-mi venise ciclul de o luna.Intr-adevar acele 2 luni suprapuse nu am avut o menstruatie normala, mi s-a parut ciudata, dar am zis ca e din cauza steriletului, ca mi-a schimbat metabolismul.

la prima ecografie mi s-a zis ca steriletul nu a fost pus bine si ca de aceea am avut durerile de ovare si ca era normal sa pot ramane insarcinata.

Acum s-a trezit cineva sa imi spuna ca asa ceva e imposibil.Am luat-o eu razna?

Si-au batut medicii joc de mine?

Ajutati-ma va rog sa gasesc un raspuns pt ca am intrebat si un medic si nu m-a bagat in seama..a schimbat subiectul..

Floricica Avansata ramona mag's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.12.2006
    Postari in forum
    1.484
    daca nu se pune corect intradevar provoaca dureri si poti ramane
    eu am avut 2 unul 5 ani si apoi dupa o pauza de 3 luni iar mi-am pus unul 3 ani
    primul a fost super
    nu am avut nimik , doar menstruatie mai abundenta ceea ce e normal
    la al 2 insa am cam avut dureri si apoi in sarcina am avut probleme si risc de avort
    dar cu tratament am reusit sa nasc o fetita normala si sanatoasa
    deci se poate
    mai ales la noi in romania

Membru inregistrat la
    04.09.2007
    Postari in forum
    13
    Si eu am o sarcina cu risc, dar totusi am reusit sa ajung in luna a saptea si bb e sanatos si creste in continuare, dar sub observatie stricta pt ca de multe ori am avut risc de avort.
    Am stat si prin spital de vreo 2 ori din cauza anemiei si cine mai stie din ce cauza ca nu mi-au zis.Insa important e ca e bb sanatos.

Membru inregistrat la
    04.09.2007
    Postari in forum
    13
    :( cred ca nu voi avea norocul sa dezleg misterul asta.

Membru inregistrat la
    17.12.2006
    Postari in forum
    1.484
    adina nu pricep nelamurirea ta??
    ca la eco nu ti s-a spus ca esti gravida??
    mare branza mie mi s-a spus la eco ca am chist de 6 cm diametru si mi-a zis sa ma internez a doua zi dimineata pt operatie

noroc ca am fost la alt medic care mi-a zis ca respectiva era dusa cu capul pt ca nu aveam nimik
    chist de 6 cm e cat o minge de tenis
    asa ca stai linistita
    nu ai pe cine trage la raspundere pt ca se comporta cu tine ca si cu ultimul....
    asa e la noi
    important e sa fiti bine tu si bebe
    in rest...........

Floricica Novice abeer's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.07.2007
    Postari in forum
    554
    adinna nu stiu cum iti pui tu problema...
    steriletul nu este metoda contraceptiva 100 % sigura...cele de cupru au 99% si celelalte 97% asa ca se poate sa ramai insarcinata si cu sterilet. acum nu stiu, ce te nelinisteste?

Membru inregistrat la
    17.12.2006
    Postari in forum
    1.484
    100% nu exista nici o metoda
    eu una ambele le-am avut de argint( pt ca riscul de infectii e mai mic)

Membru inregistrat la
    04.09.2007
    Postari in forum
    13
    Mie mi s-a spus ca e imposibil lucrul asta si de aceea nu stiam ce sa mai cred.Am crezut ca sunt eu nebuna si nu mai stiu ce se intampla cu mine.
    Si vroiam sa ma conving si sa conving totodata si alte persoane ca astfel de lucruri se pot intampla.
    Va multumesc mult.

Floricica Nou Venita moasha's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.09.2007
    Postari in forum
    2
    de ce repede toata lumea alege sterilet??? de alte metode nu ati auzit? STERILET = BOALA INFLAMATORIE!

Floricica Novice abeer's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.07.2007
    Postari in forum
    554
    ce alte metode moasha...lumineaza ma si pe mine...in cazul in care nu suporti prezervativele si pilule anticonceptionale nu ai voie sa iei care ramane cea mai practica si eficienta metoda?

Membru inregistrat la
    17.12.2006
    Postari in forum
    1.484
    prefer steriletul de o mie de ori fata de pastile
    plus ca cel de argint are risc ff mic de infectii
    si pe langa asta mi se pare cel mai comod
    il pui o data si 5-6 ani nu mai ai treaba cu el
    daca e pus bine
    la al 2 din pacate am fost la alt medic si si-a cam batut joc de mine desi era un medic cu pretentii
    eu sunt prosterilet pentru cele care au nascut deja si pt cele ce nu mai vor copii pentru sterilizare , ori ea ori sotul
    la noi a ramas ca isi face sotul cand vine din misiune ca ne-am facut "plinul" la copii

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari