Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita ralucabadescu's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.11.2005
    Postari in forum
    7
    prima impresie a fost ca e cea mai frumoasa fetitza mea si am pupat-o pe obraz si i-am zis"te iubesc!", apoi a luat-o asistenta si a imbracat-o.
    cand mi-am vazut a doua fetitza am zis ca e cea mai dulce, era asa de frumoasa ca-mi venea s-o pupacesc mereu.
    pe cea dea 3 a am pupat-o abia la cateva ore dupa nastere,o vazusem la ecograf si stiam ca va semana cu surioara ei cea mai mare.
    dar cand ne-am intalnit a fost asa de frumos, n-am sa uit niciodata ce fericita eram.

Floricica Nou Venita eliviade's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.12.2005
    Postari in forum
    14
    nu pot exprima in cuvinte...o emotie puternica...multe, multe lacrimi...acestea sunt primele sentimente, te simti implinita..

Floricica Nou Venita mihaela1725's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.12.2005
    Postari in forum
    48
    Mi-am vazut fetita imediat ce a iesit di burtica mea. Doctrul mi-a pus-o pe sini. A ridicat putin capul si m-a privit. Am fost foarte emotionata si i-am zis: mami, ce mica esti! La care toata echipa a inceput sa rida, doctorul spunindu-mi ca nu e mica, ci un copil mai mare decit media. Fetita mea, Oana cintarea la nastere 3700 grame si masura 52 cm. La citeva minute am vorbit cu mama mea si i-am zis ca are o nepoata superba.

Floricica Nou Venita anna maria's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.12.2005
    Postari in forum
    7
    imediat ce am nascut, asistenta mi-a arat-o fugitiv si am fost foarte suparata ca nu am reusit sa o vad atunci. dar mi-a adus-o dupa ce a spalat-o si a curatat-o si cand mi-a pus-o in brate nu imi venea sa cred cat de frumosa poate fi, si ce ochi mari si negri are. si mie de asemenea mi se parea foarte mica desi avea 4 kg si 53 cm.doctora mi-a spus ca glumesc, pentru ca arata ca un copil de 1 luna.

Floricica Nou Venita morfoniu's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.01.2006
    Postari in forum
    19
    Mi-am vazut fetita imediat ce am nascut,nu o auzeam plangand si de aceea am intrebat de ce nu plange?Cand am auzito m-am linistit si mi-au dat lacrimile de bucurie!Mi se parea foarte mica desi a avut 55cm si 3,300kg.Ea este acum viata mea!!!

Floricica Nou Venita paris monica's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.02.2006
    Postari in forum
    82
    este un sentiment ce merita trait de fiecare femeie.Eu am vazut-o mult mai bine dupa ce au spalat-o asistentele si mi-au adus-o la pat. cred ca a fost un sentiment ce nu poate fi descris, sa-ti vezi puiul care s-a format timp de 9 luni in burtica ta.

Floricica Nou Venita radu florentina's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.03.2006
    Postari in forum
    22
    l-am studiat la organe mai intai sa fiu sigura, m-am uitat daca e intreg, iar apoi am inceput sa plang de bucurie ptr ca nu credeam ca o sa pot aduce pe lume asa un ingeras.

Floricica Nou Venita daniela_gina's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.11.2005
    Postari in forum
    2
    Cand l-am vazut pe Matei prima data, imediat dupa ce l-am nascut, l-am sarutat si i-am spus ca il iubesc. Era de un milion de ori mai frumos decat cum mi-l imaginasem eu, tin minte ca i-am remarcat urechiusele atat de delicate, minunate... Iar atunci cand l-am luat in brate am avut o convingere cam ciudata: aceea ca i-as putea ierta orice!

Floricica Nou Venita norica georgiana's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.03.2006
    Postari in forum
    4
    Imediat dupa ce am nascut l-am vazut, l-am atins putin. In cateva secunde cat a durat asta am reusit savad ca era exact cum mi l-am dorit: cu nasul carn, ochii albastri, parul negru, gropite in obraz. Apoi cand mi l-a adus la alaptat l-am examinat cu atentie si primaimpresie nu se schimbase. Era foarte frumos. Si nu o spun pentru ca sunt mama lui, ci pentru ca asa este.

Floricica Nou Venita carmens's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.02.2006
    Postari in forum
    49
    clipe magice,de neuitat,toti 3 mi-au umplut inima de fericire,pe toti 3 i-am nascut usor,fara dureri,un travaliu de nici 3 ore,cu totul,si sunt 3 ingerasi adorabili!Multumesc bunului Dumnezeu!

Floricica Cu Vechime cotuca's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.07.2006
    Postari in forum
    8.915
    MOMENTUL CEL MAI FERICIT DIN LUME A FOST CAND AM NASCUT SI AM SARUTAT BEBELUSUL!
    Lilypie 1st Birthday PicLilypie 1st Birthday Ticker

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari