Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita muguet_27's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.01.2007
    Postari in forum
    152
    Ce bucurie sa afli ca vei avea un bebelus! Si ce bucurie sa ai parte de o sarcina fara probleme....dar vai de noi, exista oameni care parca ne urasc ca suntem atat de fericiti, si fac tot ce pot...sau mai bine zis nu fac nimik, doar ca sa ne vada suferind. Multumesc lui Dumnezeu, eu am fost scutita de o asemenea suferinta....dar cei dragi mie, nu!

O verisoara din partea sotului a ramas insarcinata la scurt timp dupa mine...la 3 luni...si stateam amandoua de vb pe mess si ne sfatuiam ce ne mai trebuie pentru momentul nasterii. Eu am nascut un baietel superb, pe 10 martie 2007...ea, tot un baietel, pe 20 iunie 2007..eu in bucuresti, ea in iasi. Ma uit acum la baietelul meu si incerc sa inteleg ce este in sufletul verisoarei mele si ma cutremur.

cand s-a prezentat la spital, medicii au lasat-o aproape 48 de ore cu apa rupta, pe motiv ca nu avea contractii...abia dupa acest interval i-au facut niste injectii si abia dupa ce au vazut ca bebe nu mai respira, i-au facut cezariana.

Baietelul s-a nascut mai mult mort decat viu...

A stat 4 luni in spital cu el...a fost peste tot ...degeaba. In timpul in care bebe a stat fara lichid in burtica mamei, creierul nu s-a mai oxigenat si asa au aparut o serie de probleme....incet-incet se facea mai bine....incepuse sa planga, reactiona la gadilit...dar existau si probleme....

I-au dat drumul din spital...i-au spus ca nu mai exista riscul sa pateasac nimik mai rau de atata.

Stupoare....duminica, pe 18 noiembrie, a incetat din viata...pur si simplu, a refuzat sa mai lupte.

Sa-ti fie tarana usoara pui mic....nu te vom uita niciodata!

Floricica Avansata ramona mag's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.12.2006
    Postari in forum
    1.484
    din pacate mai exista multe animale (pt ca altfel nu le pot numi) care lucreaza si isi bat joc de oameni daca nu le impingi in buzunare mai mult decat pot duce
    imi pare rau pentru verisoara ta
    nu-mi pot imagina ce simte

Floricica Nou Venita muguet_27's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.01.2007
    Postari in forum
    152
    Stii care e ciudatenia?
    Nu banii au fost problema....au vrut sa-i dea doctorului bani, in seara in care s-au prezentat la medic...dar a zis ca stau de vb dupa ce se naste bebe.

Floricica Avansata gazica's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.07.2007
    Postari in forum
    2.384
    Doamne, am citit si m-am facut pielea de gaina, mi-au dat si lacrimile.
    Doamne ce oameni, ce nenorociti te lasi pe mana lor.
    OFFFFF
    Ce o fi in sufletul bietei mame.
    Sa-i dea Dumnezeu putere sa treaca peste asta.
    E greu
    Dumnezeu sa o intareasca si sa fie alaturi de ea
    oF. M-ai socat

Floricica Nou Venita printesa_mica's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.01.2007
    Postari in forum
    45
    Sunt mama unui baietel de 3 luni, nu vreau sa imi inchipui ce este in sufletul parintilor. Nu exista durere mai mare ptr un parinte decat sa isi piarda copilul.
    Blestemati sa fie doctorii astia care sunt de kkt aici la noi...aseara am auzit de cazul lui Sebastian, baietelul care nu vede, nu aude si care este hranit artificial tot din cauza unei neglijente...s-a strangulat cu cordonul ombilical....

Dumnezeu sa-l odihneasca pe ingerasul vostru, Lacramioara!

Floricica Debutanta iazmin's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.08.2007
    Postari in forum
    1.129
    SA ne rugam la Dumnezeu si cu mainile si cu picioarele (cum sa-r zice)numai sa nu dam peste asa bestii.Nu exsista cuvinte de incurajare ptr verisoara ta.Ei trebuie sa mearga mai departe Dumnezeu nu-i va uita si le va umple casa de bucurie odata si odata.Sa-i fie tarana usoara ingerasului.

Floricica Cu Vechime xandrutza's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.08.2006
    Postari in forum
    5.009
    Revoltator! Imi pare atat de rau, am ramas fara cuvinte...
    Dumnezeu sa-l aiba in paza pe micul ingeras, suntem alaturi de verisoara sotului tau, Lacramioara!

Floricica Avansata alinutzab's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.04.2007
    Postari in forum
    2.042
    e foarte trist si foarte dureros..Dumnezeu sa le dea putere bietilor parinti sa mearga mai departe; si sa odihneasca sufletul ingerasului lor.

Floricica Nou Venita macoveimonica's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.03.2006
    Postari in forum
    99
    Nepasarea unora ma loveste ca un fulger. Cum sa nu fi realizat cineva gravitatea situatiei, chiar si eu, fara multa experienta medicala imi dau seama ca situatia era o urgenta, ne mai vorbind de 48 de ore...o vesnicie.
    Cat despre ce simt parintii aceia...nu pot nici sa imi imaginez, am mai urmarit drama unor parinti care si-au pierdut copilul si nici in ziua de azi nu mai sunt oameni, doar niste umbre ce traiesc in virtutea inertiei. Sa le dea Domnu toata taria din lume si alinarea de care au nevoie!

Floricica Senior georgilivia's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.09.2006
    Postari in forum
    2.985
    Lacrimioara, mi s-au umplut ochii de lacrimi si sufletul de durere.
    Dumnezeu sa fie langa verisoara ta sa o poata intari. Nimic nu e mai crunt decat sa iti ingropi propriul copil.
    of of.

Floricica Cu Vechime digutix's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.05.2007
    Postari in forum
    5.303
    imi pare rau pt bietii parinti
    si eu am dat peste nebuni de doctori dinastia la prima sarcina
    mau lasat cu apa rupta 26 de ore
    m au lasat sa imping aiurea vreo ora si copilu nu iesea
    deja incep[ea sa i scada ritmu cardiac
    intr un final mi au facut cezariana si ii multumesc lui adaumnezeu ca am o fetita minunata si sanatoasa de 3 anisori acus
    acum la al doilea bebe am ales cu mai mare grija doctora si am fo multumita si totul a fost ok

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari