Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita cathi's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.12.2006
    Postari in forum
    162
    Am un baietel de 8 luni care se trezeste in fiecare noapte de doua trei ori.

Sunt disperata nu stiu ce sa-i mai fac ,ca sa doarma si el o noapte intreaga.

Nu se trezeste der foame,pur si simplu.

Cine imi poate da niste sfaturi.

Floricica Avansata oare's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.07.2006
    Postari in forum
    1.224
    presupun ca ti-a recomandat cineva peritolul, pentru ca observ ca asta-i denumirea topicului...i-am dat si eu Soranei din cauza unei rinite si te sfatuiesc sa nu te astepti la minuni(si ea se trezeste peste noapte...chiar si cu peritol). as vrea asa iti pot da sfaturi, dar din pacate nu am descoperit nimic miraculos...poate doar cauzele: initial au fost colicii, iar apoi au aparut dintii, acum avem 9luni si jumatate si luptam cu o maseluta care vrea sa-si faca aparitia. am constatat ca se linisteste la san, asa ca-i mut domiciliul in pat, ma mai supar si o pun in patut, si iar in pat si tot asa. dar, din experienta iti spun, ca peste inca un an-doi ne vom ruga de ei sa se trezeasca...asa ca...rabdare, rabdare si (cum ne spunea cineva) soarele straluceste, iarba-i verde...si te calmezi si o iei de la capat.

Floricica Avansata ramona mag's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.12.2006
    Postari in forum
    1.484
    are dreptate oare
    si sa-i dai ceva de dormit...............
    e cu doua taisuri asta e
    fiecare are ritmul lui
    si a mea la 11 luni inca se mai scola noaptea dar suge si se culca la loc
    asta e daca nu are nici un discomfort mai rabzi si tu
    pupici

Floricica Avansata alinutzapopa's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.12.2006
    Postari in forum
    1.812
    si david se trezeste noaptea.si are 8 luni jum.cateodata adoarme la loc ,cateodata nu.mai ales acum ca este f cald.dar nu vreau sa ii dau peritol.am auzit si eu de el.dar se administreaza la copiii care se trezesc noaptea plangand si sunt f agitati.

Floricica Avansata alinutzapopa's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.12.2006
    Postari in forum
    1.812
    si mai este si masa de noapte la care nu am reusit sa renuntam .dar acum nu-l mai stresez .il las sa pape cat vrea.cand am incceput sa ii dau ceai noptea chiar ca nu dormea deloc.si de aceea am revenit la lapte.

Floricica Debutanta gugu's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.01.2007
    Postari in forum
    753
    si noi ne mai trezim noaptea si sugem dar adormim repede la loc........o data poate chiar de 2 ori

Floricica Avansata alde_roby's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.12.2006
    Postari in forum
    1.174
    si Razvan se trezeste noaptea ,sau mai bine zis doarme foarte agitat. I-am dat si eu o saptamana Peritol seara, pt ca avea o mica alergie, si dr mi-a zis sa profit si sa-i dau ca sa doarma mai linistit. Degeaba. Nu a avut nici un efect.Depinde de copil si de organism.

Floricica Senior claudiapostol75's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.03.2006
    Postari in forum
    3.259
    Matei s-a trezit tot timpul noaptea cat l-am alaptat si s etrezeste si acum sa bea apa. Nu doarme niciodata o noapte intreaga. Si niciodata nu mi-am griji sa-i dau ceva de somn. cred se va regla cu timpul.

Moderator Floricica Veterana dami28elena11's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.07.2006
    Postari in forum
    24.097
    si Elena a avut nopti in care se trezea foarte des...dar cand e cald in casa..s-au o deranjeaza ceva..dintisorii
    dar nu i-am dat nimik..desi eram tare stresata..

Floricica Debutanta gabi_alex's Avatar
    Membru inregistrat la
    31.10.2006
    Postari in forum
    703
    Alex se trezeste noaptea de cand l-am nascut. La inceput doar o data pe noapte pentru laptic, iar acum de mai multe ori. Acum cred ca o fi din cauza dintisorilor, ca este si f nervos prin somn. Acum suntem la canini si maselute, si cred ca asta ar fi explicatia. Nu i-am dat nimic ...desi de multe ori as fi vrut. Visez la noaptea in care Alex nu se va mai trezi.

Floricica Senior mihaelush4's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.01.2007
    Postari in forum
    2.551
    Si Matei se trezeste in fiecare noapte de mai multe ori.Nu stiu daca sunt vreo 10 nopti,de cand s-a nascut ,sa se fi trezit doar o data pe noapte.Cand il chinuiau maselele sau caninii se trezea si la intervale de o ora sau de jum de ora si nu vroia nici ceai,nici lapte,il luam langa mine in pat si il mangaiam si se mai linistea.Cand e cald se trezeste de fff multe ori si bea apa.Acum am noroc ca isi tine singur biberonul dar inainte stateam aplecata deasupra patutului pana termina de baut.Si numai ce ma asezam in pat,trecea un sfert de ora si iar plangea,vroia mangaiat.De un an si 5 luni nu am dormit nici o noapte integral.Nu i-am dat nimic pt somn.Cele mai chinuitoare nopti au fost cele de dupa vaccinuri cand,cred,visa ce i s-a intamplat in acea zi si plangea prin somn la fel ca atunci cand il vaccina.Il pupam,il mangaiam ,il leganam in brate pana se linistea si nu mai vroia sa doarma pana dimineata decat in bratele mele.Sunt sigura ca dupa ce vor aparea toate maselele si caninii vom dormi mult mai linistiti.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari