Ultimele discutii din forum
    Floricica Avansata oare's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.07.2006
    Postari in forum
    1.224
    ma apuca nervii atunci cand merg la iarba verde si dau peste tot felul de deseuri lasate de cei care au fost inaintea mea! ma ingrijorez atunci cand aflu ca nu stiu ce groapa de gunoi a luat foc sau cand vad la ce dimensiuni au ajuns... sunt o multime de comentarii pe care le-as putea face dar v-as plictisi spunandu-va lucruri pe care le stiti deja.

haideti sa incepem sa luam masuri! eu am inceput deja...imi asum riscul de a le atrage atentia celor care lasa gunoaie acolo unde nu ar trebui si indraznesc sa cred ca macar o parte dintre ei nu o vor mai face. si daca asta inseamna 0,000000...1% din salvarea planetei, tot e ceva.

si mai adopt si sloganul ,,reciclati plasticul,,. aveti idee cat de poluant este? si stiti cat aruncam intr-o saptamana? testati, va rog!

mai intra cineva in campania mea?

Floricica Senior georgilivia's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.09.2006
    Postari in forum
    2.985
    Da, intru eu. Eu am atentionat o prietene, care a aruncat peste cap, in iarba, ghici, o sticla de plastic de jumate de litru.

Floricica Debutanta gabyy's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.03.2007
    Postari in forum
    902
    eu una strang , niciodata nu am lasat gunoi cand am mers undeva la picnik,dar daca le-as spune unor necunoscuti sa-si stranga gunoiul lasat, credeti k m-ar asculta? cred k ar arunca cu el dupa mine mai degraba si as primi si cateva injuraturi gratis de * dulce*, trebuie sa stii lupte ,karate ceva k sa ai tupeul asta in tine,sa mai dai si de niste tigani sa vezi cum pleci tu frumusel fara sa-i mai zici numic

Floricica Avansata ramona mag's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.12.2006
    Postari in forum
    1.484
    din pacate suntem tare ********i ca natie
    nu ne pasa ce si unde aruncam si nici acum in al 12 ceas nu ne dam seama ca toate aceste schimbari de clima , toate aceste inundatii , si calduri insuportabile sunt din vina noastra
    si toate acestea le lasam "mostenire" copiilor
    o planeta tot mai murdara

Floricica Senior getutica's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.10.2006
    Postari in forum
    2.571
    Din fericire exista un proiect de lege prin care se instituie amenzi usturatoare pentru aruncarea gunoaielor. Sa speram ca va fi repede votat.
    Nu cred ca-i va conveni ********ului cotidian sa mai arunce gunoaie cand stie ca-l poate astepta o amenda de 500 lei RON.
    Din pacate, in jungla democratiei actuale, vom sti sa ascultam doar de "legea batei" pentru ca cea a bunului simt e moarta din fasa.

Floricica Avansata alinutzapopa's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.12.2006
    Postari in forum
    1.812
    eu cosider ca tot ce se intampla este din lipsa de educatie.copiii ar trebui invatati de mici sa nu arunce resturile pe strada si mai ales sa inteleaga si de ce ar trebui sa faca asa.

Floricica Debutanta camicata1976's Avatar
    Membru inregistrat la
    31.08.2006
    Postari in forum
    958
    Si eu sunt o mare iubitoare de natura.Intru si eu in campania voastra.

Sunt total de acord cu voi.
    Spunea Getutica de amenzi;sunt si acuma,dar nu are cine sa le dea;nu am vazut nici un angajat de la Protectia Mediului care sa umble duminica in locurile unde merg oamenii la iarba verde ca sa ii amendeze pe aruncatorii de gunoaie.
    Nici in orase nu am vazut vreun agent care saendeze pe cineva pt ca aruna pachetul de tigari gol pe jos sau mucurile de tigara,etc.
    Din pacate,traim intr-o tara unde educatia cam lipseste.

Membru inregistrat la
    31.08.2006
    Postari in forum
    958
    Ai mare dreptate;dar cine sa ii educe pe copii!?Niste parinti care arunca gunoaiele pe oriunde?

Membru inregistrat la
    31.08.2006
    Postari in forum
    958
    Cum sa reciclam plasticul?Eu nu gasesc nici un centru care sa stranga recipientele din plastic.

Floricica Veterana alinna's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.06.2007
    Postari in forum
    15.121
    eu am umblat in excursii cu o Asociatia pentru Turism si Ocrotirea Naturiide ,acolo toata lumea isi strangea gunoiul pe categorii,cele are ardeau erau puse intr-o punga,cele biodegradabile in alta si conservele in alta.De atunci cum vad ca vor sa arunce pe jos ceva ce nu e biodegradabil le atrag atentia,in general cunoscutilor,ca la pers necunoscute nu prea am curajul ca nu sti cui ii reprosezi si te mai ia si la bataie.

Floricica Senior georgilivia's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.09.2006
    Postari in forum
    2.985
    Asta am vrrut sa intreb si eu. La noi se aduna atitea sticle de plastic, unde il pot duce? Alina, stii tu cumva la noi unde se pot duce flacoanele de plastic?

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari