Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita adina_schuster's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.02.2007
    Postari in forum
    60
    in afarä de sot mai aveti

bunici, mätusi ,mämici e.t.c.

care sä vä ajute cu treburile casnice si cu bb?

Floricica Senior nevgian's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.04.2006
    Postari in forum
    3.298
    pe noi nu ne ajuta nimeni!!!

Floricica Nou Venita adina_schuster's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.02.2007
    Postari in forum
    60
    nici pe noi dar nu ducem lipsä,ne descurcäm,si avem linistea asiguratä.

Floricica Senior nevgian's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.04.2006
    Postari in forum
    3.298
    dar citeodata e bine sa ai un ajutor!

Floricica Novice catalinastatica's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.02.2007
    Postari in forum
    481
    Pe mine m-a ajutat soacra mea la inceput cu mancarea. Noaptea ma ajuta sotul meu cat a stat in concediu. Dupa ce a inceput serviciul m-am descurcat singura. A fost exact la fix ca bebelul meu a inceput sa doarma mai bine noaptea. Mai venea soacra mea in timpul zilei la inceput si cum scancea un pic il lua in brate. Pana cand m-am enervat si i-am zis sa il lase sa planga ca nu i se intampla nimik. Nu venea ea noaptea sa il plimbe prin casa daca plangea. Si iata ca bebelul meu s-a obisnuit sa adoarma singurel si sa stea si cuminte. Bineinteles ca il iau in brate in timpul zilei , dar nu non stop si nu imediat ce tipa un pic.Asa am timp si eu sa imi mai fac treaba.

Floricica Nou Venita roxana_mario05's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.01.2007
    Postari in forum
    98
    Buna eu am avut si am ajutor si sotul si socrii si parintii ca stam foarte aproape unii de altii dar baietelul meu a fost tare cuminte si este si in continuare.

Floricica Avansata alinutzapopa's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.12.2006
    Postari in forum
    1.812
    pe mine nu ma ajuta nimeni.sotul meu lucreaza f mult(de la 7.30 dimineata pana la 9 seara) si doar in weekend ma mai ajuta.in rest nimeni.dar mai bine asa.

Floricica Avansata lumia.'s Avatar
    Membru inregistrat la
    16.09.2006
    Postari in forum
    1.458
    Nici pe mine nu ma ajuta nimeni,in afara de sot cand are timp,era si este foarte greu dar e mai bine singura decat sa te bata cineva la cap
    E greu si cu bb ,si cu gatitul ,si cu curatenia,foarte rar am timp pt mine,dar nu ma plang important e sa fim noi sanatosi si fericiti

Floricica Avansata dienuka87's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.09.2006
    Postari in forum
    1.448
    nici pe mine nu ma ajuta nimeni...numai sotul in sfarsiturile de saptamana si cand iese mai repede de la servici.Ca si tine luminita,foarte rar am timp de mine.....sunt atatea de facut...ba curatenie,ba mancare,ba imi gaseste robert sa mai fac cate ceva sa nu stau degeaba.Atata timp cat suntem fericiti si uniti nu am motive sa ma plang sau sa caut ajutor in stanga si in dreapta!

Floricica Nou Venita nicopet's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.01.2007
    Postari in forum
    44
    Nici eu nu am nici un ajutor, sotul lucreaza mult, o bunica locuieste la tara iar soacra mea este ocupata, scrie manuale scolare de chimie, mai vine cate 1 ora pe saptamana cand imi fac si eu piata, acum m-am obisnuit dar tare greu a fost. Cand am nevoie de cate ceva il iau pe bebe cu mine, imi pun rucsacul in spate si asa mergem la cumparaturi. sanatosi sa fim ca ne descurcam, nu ne da Dumnezeu mai mult decat putem duce.
    Pupici tuturor si putere.

Floricica Novice catalinastatica's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.02.2007
    Postari in forum
    481
    Lasa ca se fac bebelusii nostri mai mari si sa vedeti ce o sa ne mai ajute :))

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari