Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita valentinas's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.05.2007
    Postari in forum
    5
    ...dupa ovulatie normal iti scade temperatura trepta...intrebarea mea este ..?peste 3 zile ar trrebui s aimi vina cm..dar temperatura este tot de 37 ..?(eu as vrea s a vina bebe)multa sanatate..

Floricica Nou Venita florentina cos's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.01.2007
    Postari in forum
    87
    buna de obicei da.am mai citit ca dc ramane constanta pana la menstruatie inseamna ca ai ramas.multa bafta si sa ne dai vesti bune. de luna asta incerc si eu cu temperatura

Floricica Nou Venita monnel's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.06.2007
    Postari in forum
    2
    salut,sunt noua pe aici si as vrea sa shtiu si eu ceva. am luat Triregol 3 anishori si acum am facut pauza o luna, ca vrem si noi un bebe. ceva riscuti, probleme? as putea ramane insarcinata rapid?
    multumesc

Floricica Veterana Vizitator's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.11.2004
    Postari in forum
    15.891
    si eu aceeasi metoda am folosit-o apoi am schimbat la alte le dar nu cred ca e nici o problema . s-ar putea ca dupa anticonceptionale sa ramai mai greu insarcinata pt ca corpul era obisnuit sa respinga sarcina. si noua ne-au trebuit 3 -4 luni dupa anti sa raman insarcinata.
    se zice ca e bine sa faci pauza de 3 luni da runeori pur si simplu nu se poate sa ramai mai repede. eu cred ca nu exista nici un risc daca ramai, altele au ramas insarcinate cand luau inca pilulele si au bebei sanatosi.

Floricica Nou Venita bulinutza's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.08.2007
    Postari in forum
    7
    SI EU IMI URMARESC TEMPERATURA SI DESI A RAMAS PESTE 37 NU S-A INTAMPLAT NIMIK.

Floricica Nou Venita ciupercutza1886's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.08.2007
    Postari in forum
    53
    poate ma ajuta si pe mine cineva...offf...de ceva timp incerc sa raman gravida, imi doresc tare mult un BB dar se lasa asteptat...am mers la ginecolog care mi-a dat un tratamnet cloramfenicol si indometacin(supozitoare) eu avand o trompa infundata...nu stiu daca e tocmai cel mai bun tratament dar imi doresc din tot sufletul un copil.astazi trebuia sa imi vina menstra dar se lasa asteptata.ma simt balonata si abdomenul tot timpul incordat.greturi f putin dimineatza...offf.incerc sa ma prind de orice firicel de speranta...ce sa fac,cum sa fac ...am nevoie de sfaturi.va multumesc anticipat

Floricica Avansata gggeorgiana's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.06.2007
    Postari in forum
    2.414
    DAca celalalt ovar functioneaza cum trebuie nu ai de ce sa iti faci probleme.Exista sanse sa ramai.Ce stii ai ovulatie?I incercat sa iti monitorizezi ovulatia?Ai facut analizele si asa ti-a iesit ca ai trompa infundata?Intreb pentru ca stiu cazuri de doctori care de la o simpla privire iti dau verdictul...care de multe ori poate fi si fals.Si incearca sa fii cat mai putin stresata.Si sper sa auzim de bb.Sa ne dai de veste.Ai facut vreun test?

Floricica Avansata gggeorgiana's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.06.2007
    Postari in forum
    2.414
    Acum am vazut data....si mesajul tau are cam o luna...deci cam tarziu raspunsul meu....dar oricum ce vesti ai??Ai ramas?

Floricica Nou Venita bubulinabubu's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.09.2007
    Postari in forum
    61
    Buna fetelor!!!! Si eu am cam aceeasi problema....mi-a ra,as temperatura constanta 37...si artrb peste o saptamana sa imi vina CM!!! Desi am fost ieri la 2 doctori si am facut ecotransvaginala si nu mi-a spus nici unul din ei ca as fi insarcinata...ce sa mai cred?
    V-as fi recunoscatoare daca mi-at da un sfat sa raman cat mai repede ca se cam lasa astepta(a).....MERSI

Membru inregistrat la
    13.09.2007
    Postari in forum
    61
    Buna fetelor!!!! Si eu am cam aceeasi problema....mi-a ra,as temperatura constanta 37...si artrb peste o saptamana sa imi vina CM!!! Desi am fost ieri la 2 doctori si am facut ecotransvaginala si nu mi-a spus nici unul din ei ca as fi insarcinata...ce sa mai cred?
    V-as fi recunoscatoare daca mi-at da un sfat sa raman cat mai repede ca se cam lasa astepta(a).....MERSI

Membru inregistrat la
    13.09.2007
    Postari in forum
    61

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari