Ultimele discutii din forum
    Moderator Floricica Veterana dami28elena11's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.07.2006
    Postari in forum
    24.097
    va rog mamicile care au avut copilasi cu probleme si a fost necesara operatia, sa scrieti aici

as vrea sa aflu cum a decurs totul!ar fi foarte util pt toata lumea!

va multumesc!

Floricica Cu Vechime maimuticagogosica's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.02.2006
    Postari in forum
    6.276
    Vad ca sunt prima care scrie...ok
    La noi a fost simplu, asta spun acum, dupa ce am trecut peste pasul acesta.
    E o operatie foarte foarte usoara. Cel mai rau este pentru mami care il insoteste pe bebic la operatie. La noi a fost simplu, ne-am dus dimineata la 8 la spital, ne-am schimbat, a venit o asistenta si i-a pus niste picaturele in nasuc care ar fi trebuit sa il ameteasca. Dupa care a venit asistenta de la sala de operatie si puiul meu a plecat "sa se plimbe cu masa cu roti". Mi l-au adus inapoi dupa 15 minute, adormit, cu un tubulet in gurita, pe care i l-au scos dupa ce l-au pus pe pat.
    Mai greu a fost dupa ce s-a trezit din anestezie, caci vreo 45 de minute a fost miorlait, nu vroia nici apa, nici banana, nimic. S-a linistit, a dormit neintors 2 ore, dupa care s-a trezit, a cerut apa, a luat pana la urma si o gurita de banana, a venit doamna doctor si ne-a zis ca putem pleca acasa.
    Vreau sa va spun ca din prima noapte de dupa operatie Florian nu a mai sforait, in conditiile in care in fiecare noapte aveam un tractoras langa noi.
    Dupa operatie 3 zile nu a avut voie sa manance mancaruri dure (gen alune, nuci) si nici inghetata.
    Eu zic ca daca v-a fost recomandata aceasta operatie pentru micuti....nu stati pe ganduri, e bine pentru ei dupa aceea.
    Sanatate multa va dorim!

Floricica Senior georgilivia's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.09.2006
    Postari in forum
    2.985
    Sanatate Florian si numai bine. Pupici si pentru mami.
    Multumim Alexandra pentru incurajari. E bine sa stim din experienta altora.

Floricica Avansata ramona mag's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.12.2006
    Postari in forum
    1.484
    celei mari i-am scos prima data la PITESTi
    i-a pus un anestezic cu siringa (fara ac) in nas si in 2 minute mi-a adus-o inapoi dupa aceea a fost nasol
    suflat de nas vre-o 2 saptamani mereu si pus picaturi ff des pe zi sa se curete
    in nici 2 luni erau polipii inapoi si respira mai rau ca inainte
    asa ca i-am scos din nou la tIMISOARA
    aici cu anestezie( facuta de anestezist) , si o injectie " de incurajare"
    mi-au luat-o din brate si mi-au bagat-o in sala pe targa si in 10 minute era inapoi adormita
    a trebuit sa o trezesc usor s i am stat vreo 2 ore cu ea acolo
    a fost caraghioasa de la inectie ca radea mereu si isi baga pumnul pe gura si orice i se parea carahios
    oricum dupa ce am plecat de acolo nu am mai avut probleme
    nu am mai pus nici un fel de picaturi si nu am mai avut de tras nimik cu ea

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari