Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita isabela_b's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.03.2007
    Postari in forum
    261
    buna,

ma numesc isabela brinza, am o fetita de 3 ani si o cheama diana brinza(dianuta) si am nevoie de un sfat de la mamice mai experimentate in ceea ce priveste olita noapte.

fetita mea si la aceasta virsta ii pun pampers cu toate ca ea refuza, nu-i place sa-i pun pampers.

ii pun pampers pt ca ea nu cere olita noaptea si face pe ea.

ce pot sa fac , cum pot sa o fac sa inteleaga ca tb sa faca la oala pipi si nu in pat.

daca ma trezesc eu si o pun pe oala face dar cind sunt obosita nu ma mai pot trezi si ce fac atunci cu ea.

ea efectiv refuza pam,persul.

la ce virsta ar tb sa faca noaptea la oala. cind ar tb sa invete ca nu e voie sa fac pipi in pat?

va multumesc frumos astept un raspuns.

Floricica Avansata ramona mag's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.12.2006
    Postari in forum
    1.484
    cea mare la 2 ani facea la olita si nu mai avea scutec
    oricum ca sa protejezi patul se gaseste in farmacii la pachet de 5 bucatii sunt paturici
    ca scutecul dar patrata ca o patura
    si in caz de forta majora aia e
    incearca sa o pui inainte de culcare pe olita si sa-i reduci lichidele spre seara

Floricica Avansata alinutzapopa's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.12.2006
    Postari in forum
    1.812
    incearca sa o trezesti la o ora fixa in fiercare noapte sa faca pipi.ma gandesc ca organismul se obisnuieste cu rutina si incepe sa se trezeasca si singura.

Floricica Nou Venita isabela_b's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.03.2007
    Postari in forum
    261
    multumesc am incercat si asa dar nu se cere
    daca o pun face daca nu face pe ea.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari