Ultimele discutii din forum
    Floricica Debutanta georgiana mihai's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.03.2007
    Postari in forum
    628
    Va cer o parere!Bebele meu are de 2 zile un obraz rosu si aspru,eu cred ca e de la vant si pt ca sta noaptea pe partea asta persista roseata.Cu ce sa ii dau,sa ii dau cu o crema anume?eu am incercat cu crema de galbenele .e bine ?are 3 luni jumatate....

Floricica Debutanta gugu's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.01.2007
    Postari in forum
    753
    pana la 6 luni nu e bine sa pui crema pe obraji bebeilor.....duce la sensibilizarea pielii pentru toata viata...daca e aspra insemna ca e sensibil la ten((asa e si al meu)...dar trebuie sa stii ca atunci cand e vant copilul nu se scoate din casa(vant si umezeala)...

Membru inregistrat la
    22.01.2007
    Postari in forum
    753
    am uitat sa-ti spun...nici macar cu lotiunea de corp pentru bebei nu e bine sa dai pe fata....poate fi de la vant dar daca persista trebuie luat in considerare si un dezechilibru vitamino-mineral(analize la laboratoare specializate la recomandarea medicului)

Floricica Novice anabutucutza's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.08.2006
    Postari in forum
    598
    da, nu stiu ce sa mai zic si eu cu situatzia asta...
    asa sa fie oare? eu ii dau cu crema de galbenele, dar am fost sfatuita sa ii ung fatza ca are nevoie, cica...de medicul de familie...

Membru inregistrat la
    08.03.2007
    Postari in forum
    628
    si eu i-am dat cu galbenele tot la sfatul medicului de familie ....
    mami gugu nu il scot cand e vant dar intr-o zi desi era tare frumos s-a pus pe un vant f tare pana am ajuns noi acasa ,atat i-a trebuit... iti multumesc pt recomandari ,nu stiam ca nu trebuie sa ii dau cu lotiun de corp pe fata eu i-am mai dat ,dar nu o sa ii mai dau....

Floricica Nou Venita davidel's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.04.2007
    Postari in forum
    122
    SI NOI AM AVUT OBRAJI ROSII SI ASPRII DAR PE TIMPUL IERNI CAND ERA MAI RECE AFARA .APROAPE IN FIECARE ZI IL SPALAM PE FATA CU CEAI DE MUSETEL,SI-L DADEAM CU PUTINA CREMA SAU ULEI DE BEBE.ACUM VAD CA NU MAI AVEM ACEASTA PROBLEMA.[invazie][imbratisarea]

Membru inregistrat la
    08.03.2007
    Postari in forum
    628
    dar ai vazut ce a scris mami gugu sa nu ii dau cu lotiune sau ulei ...
    eu cred davidel ca a facut asa ceva pt ca a fost mai rece afara si ca batea vantul,
    nu stiu ce sa mai zic...
    acum aproape i-a trecut dar tot mai are putin...

Floricica Nou Venita davidel's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.04.2007
    Postari in forum
    122
    POATE DUPA UN TIMP O SA-I TREACA SI NU O SA MAI AVETI ACEASTA PROBLEMA.MULTA SANATATE TIE SI BEBICULUI TAU[imbratisarea][imbratisarea][imbratisarea]

Membru inregistrat la
    22.01.2007
    Postari in forum
    753
    asa e cu vantul asta...nu stiu ce sa pus asa pe batut....e un soare frumos afara si vantul tot bate...asta e si marea noastra problemuta....
    ...eu am citit un articol despre cosmeticele la copii.....nu prea e bine sa folosesti creme la bebei...decat lotiuni de corp...dar nu zic ca nu sunt situatii in care e musai.....intradevar crema de galbenele este buna...dar depinde cine o face....la noi in institut(USAMV Cluj)exista o sectie de cosmetice care nu adaoga conservant ...au valabilitate undeva in jur de o luna si se pastreza la frigide...asta de creme.....atentie mare las produsele Avon si Oriflame produc o gramada de alergii la bebei si nu numai

Membru inregistrat la
    08.03.2007
    Postari in forum
    628
    da ,mami gugu ai dreptate cu conservantii astia-m-am uitat pe cutie si la mai toate cremele scrie ca au conservanti...eu i-am dat cu crema de galbenele pregatita in casa de bunica mea....
    produsele de la Avon si Oriflamesigur produc alergi....eu am patit pe propria piele cu produse de la Avon
    va pup dulce

Membru inregistrat la
    22.01.2007
    Postari in forum
    753
    pupici dulci si de la noi.......crema de casa e cea mai buna...chiar daca sunt medic ..sunt adepta tratamentelor preventive naturiste si doar unde e cazul medicamentos....
    multa sanatate

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari