Ultimele discutii din forum
    Floricica Novice kisschriss's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.07.2007
    Postari in forum
    308
    nu stiu ce se intampla dar sunt disperata atunci cand nu sunt cu iubitul meu...:D nu pot sa stau fara el...sunt oare obsedata de el?m am gandit la varianta "ca suntem la inceput,dragostea mare"..dar efectiv intru in depresie cand pleaca...vreo opinie,ceva,cum sa fac sa nu ma mai urc pe pereti?stiu ca suna ridicol dar...si nebunii trebuie sa traiasca ,nu?:D

Floricica Cu Vechime claudiadinu's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.03.2006
    Postari in forum
    8.772
    Buna, kisschriss.
    Si la noi la inceput era dragoste mare...si acum este, binenteles, dar nu se manifesta la fel.
    Si eu pot sa zic eram "obsedata". Cand pleca la servici eram atat de suparata, de abia asteptam sa vina. Nu puteam sta o clipa fara el. I-am spus si lui de aceasta "obsesie", l-am intrebat daca si el simte la fel si el mi-a spus ca da, si el de abia asteapta sa fim din nou amandoi, chiar daca pleca la servici maxim 10 ore. Nu stiu daca spunea adevarul, dar el stia sa ascunda mai bine acest dor de mine.
    Suntem impreuna de 7 ani si ne-am casatorit de 5 ani. Aceasta obsesie a mea a durat tot acest timp, pana cand s-a nascut printul nostru Vladutz, acum 6 luni si jumatate.
    Si acum tot asa de mult ii simt lipsa, dar imi este mai usor ca il am pe bebe langa mine.

Dragostea nu trece si nu trebuie sa treaca, dar noi ne schimbam in timp si ne manifestam altfel.

Esti insarcinata, dupa cate am inteles. Sarcina usoara si nastere usoara si sper ca bebe sa te linisteasca sufleteste, cum m-a linistit pe mine si, o sa vezi, bebe ii va tine locul de 10 ori iubitului tau.

Membru inregistrat la
    17.07.2007
    Postari in forum
    308
    mersi pt raspuns claudia,este oarecum linistitor sa vad ca nu numai eu am "apucaturi" d'astea-evident glumesc-.Multumesc pt urari si voi sa aveti parte numai de fericire,bucurie si sanatate si sa va iubiti inca 1000 de ani de acum inainte.pup!

Membru inregistrat la
    17.07.2007
    Postari in forum
    308
    by the way,acum m am uitat la poze,felicitari pt bebe,un frumos si un scump si un grasutz,iti vine sa l papi.Sa va traiasca si aiba parte de tot binele din lume!

Floricica Cu Vechime claudiadinu's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.03.2006
    Postari in forum
    8.772
    Multumesc mult de tot, kisschriss.
    Sa aveti o viata fericita si un bebe norocos, voinic si, cel mai important, sanatos.

mischa2000
    Guest
    uau....
    Ei, deci daca dupa ce nasti o sa te calmezi pe partea asta atunci e ok. E posibil ca din cauza sarcinii sa o fi luat pe panta asta. Unele dintre noi nu prea mai avem incredere in noi din cauza fizicului cam deformat, dar sa stii ca unii barbati ne considera sexi.
    Deci parerea mea este ca te vei schimba cand va veni pe lume mogaldeata.
    Pana atunci incearca sa gasesti o ocupatie, dar nu alpinism la tine acasa....

Membru inregistrat la
    17.07.2007
    Postari in forum
    308
    in ce sens o sa ma schimb?nu o sa mi mai fie dor de el?si ocupatie am,8 ore pe zi,servici parca ii zice..mersi pt sfat oricum

mischa2000
    Guest
    In general, la primul copil, atentia se canalizeaza numai spre el in primele luni de viata....

Floricica Debutanta irra's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.10.2007
    Postari in forum
    810
    Kisschris, nu cred ca esti obsedata de partener...:-) E foarte dragut ca ti-e asa dor de el cand e plecat. Ce sa-ti zic, eu si sotul meu suntem casatoriti de peste 7 ani, si anul acesta a trebuit sa plece din oras pentru serviciu... a fost plecat 2 zile jumate... A fost prima data pentru noi si a fost foarte greu pentru amandoi. Ne-a fost asa un dor unul de celalalt, plus lui ii era dor si de fetita, si mie imi era greu ca trebuia sa ma descurc singura cu ea... deci cred ca inteleg ... :-)Pa!

Floricica Cu Vechime cotuca's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.07.2006
    Postari in forum
    8.915
    probabil ai nevoie ft mare de el in aceasta perioada,si de aceea ii simti lipsa,dar cu timpul iti vei reveni din mica ta "obsesie".
    de ce nu?este si dragostea mare de la inceput si e frumos sa se mentina asa, frumos e sa fie o chestie reciproca,adica sa nu puteti sta mult timp unul fara celalalt.
    asa am fost si noi de la inceput,eram disperati de cauza...daca nu ne vedeam intr-o zi!
    cu timpul o sa va obisnuiti, asta daca e reciproca treaba pentru ca sunt barbati carora nu le place sa fie sufocati,tu il cunosti mai bine si stii ce e de facut.

Floricica Debutanta iazmin's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.08.2007
    Postari in forum
    1.129
    sa dea dumnezeu sa tina dragostea asta pana la adanci batraneti si sa aveti incredere in voi si sa nu apara gelozia sau neancredearae. mai bine sa avem simtu asta de obsesie decat sa fim nepesatoare cand vine si cand pleaca. si eu dupa 8 ani de cand suntem impreuna tot abia astept sa vina acasa.numai ca avand 2 copii si vb mai des la telef cu el mai uit mie gandu un pic mai mult la ei ce sa le mai gatesc sa fac putina ordine stransu jucariilor si timpu trece ff repede, acum ma trezesc ca vine seara si apare si el de la servici.Asa ca acum pana ce vine bb iti vine greu ,tipu trece greu pana vine sotul tau de la serv

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari