Ultimele discutii din forum
    Moderator Floricica Veterana dami28elena11's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.07.2006
    Postari in forum
    24.097
    fetelor sunt asa de proasta calitate..arata asa bine pe dinafara..si inauntru..

off.se oxideaza repede..

ce sa mai..numai sunt fructele de alta data...toate sunt de import..si de proasta calitate..

cand vom avea fructele noastre? vad ca anul acesta este teroare...

Floricica Avansata alde_roby's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.12.2006
    Postari in forum
    1.174
    da ai dreptate ...eu am cumparat niste banane care aratau cam necoapte..si cand le-am desfacut...surpriza! erau negre inauntru.
    am mai nimerit si niste piersicute care aratau super dar aveau un gust cam ciudat....si bineinteles ca nu i le-am dat.

Floricica Debutanta gabi_alex's Avatar
    Membru inregistrat la
    31.10.2006
    Postari in forum
    703
    Si eu am luat pere , piersici, nectarine de la un hypermarket de la noi.
    Vreau sa zic ca nu au nici pe departe gustul care trebuie sa il aiba. Sunt "umflate" cu tot felul de porcarii. Pacat!
    Imi aduc aminte cand eram copii ce fructe erau atunci. Pe copiii nostri ii vom creste cu fructele astea pline de chimicale si alte porcarii.

Membru inregistrat la
    18.07.2006
    Postari in forum
    24.097
    da...am luat mere care aratau asa bine in afara..si inauntru..surpriza....
    se oxideaza repede cand fac sucul..sunt asa dezamagita..

Floricica Senior kryssa's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.11.2006
    Postari in forum
    4.617
    Da, fetelor...asa e...nu mai sunt fructele care erau odata...eu nu mai sunt multumita de nici un fruct...merele alea pe cat sunt de mari, de rosii si de frumoase, pe atat sunt de batute inauntru...eu am inceput sa-i cumpar golden, desi as fi preferat merele noastre romanesti...
    Caisele, nectarinele, piersicile nu mai sunt dulci deloc...oricat de coapte ar parea ele...
    Bananele...nu mai tin deloc ca altadata, eu le cumpar mai verzi ca sa ii pot da din ele si peste cateva zile (pentru ca nu pot face piata zilnic) dar din pacate nu se pastreaza, sunt verzi dar inauntru sunt deja mult prea coapte...
    Portocalele la fel, nu mai au gustul de altadata...ce pacat!!! Mai ales ca aceste fructe trebuie sa le dam copiilor nostri...fiind recomandate ca fiind cele mai sanatoase...

Floricica Novice pintilie gabriela's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.02.2007
    Postari in forum
    477
    mai fetelor este o vorba pe la mine acasa,,DUMNEZEU NE-A LUAT DULCEATA SI SUCUL DIN FRUCTE,,pe mine nu ma mai mira nimic

Floricica Debutanta  Mami simona's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.08.2006
    Postari in forum
    745
    eu am mare noroc de parintii mei care stau la curte si au toti pomii posibili in gradina, dar suntem nevoiti sa apelam si la piatza pana se coc ale noastre. Intradevar cele din piata nu sunt deloc gustoasa. Eu pe majoritatatea i le fierb si i le dau pasate andrutei. la noi merele sunt foarte, foarte proaste si piersicile, de asemenea. sunt lipsit total de gust

Floricica Veterana alinna's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.06.2007
    Postari in forum
    15.121
    mie mi-e si frica sa-i fac suculet din fructe cumparate .Pana acum i-am facut dor suc de morcov,dar si morcovii cumparati din piata de la batranei(care vin cu produse de la ei din gradina).Dar cand o sa incep sa-i fac si suc de fructe....?cu merele n-ar fii o problema ,dar restul fructelor...

Membru inregistrat la
    18.07.2006
    Postari in forum
    24.097
    eu tot sper sa apara de la noi..macar cateva caise..si mere de vara..ca sincer astea care sunt acum sunt ffff proaste

Floricica Veterana Vizitator's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.11.2004
    Postari in forum
    15.891
    sunt ok fructele fetelor, gustul nu mai e acela pt ca se pun tot felul fe ingrasaminte ca sa fie asa de frumoase. cele de casa sunt mai bune ca taranul nu pune nimic insa nu au mai ramas multi care fac acest lucru.pana si oul de casa e altfel ca le dau si taranii la gaini concentrate sa se oua.

Floricica Avansata samtex's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.09.2006
    Postari in forum
    1.448
    si eu sunt dezamagita de fructe nu mai sunt cum erau mai demult dulci si gustoase nici macar de la noi din gradina nu mai sunt extraordinar de bune...

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari