Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita davidel's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.04.2007
    Postari in forum
    122
    BUNA TUTUROR,MA NUMESC DAVIDEL ,AM 5 LUNI SI O SAPTAMANA,SI DE CAND NE-AU IESIT DINTISORII NU MAI VREM SA PAPAM CUM PAPAM INAINTE DE IESIREA LOR.MAMI MEU SE CHINUIE SA IMI DEA CU LINGURITA MACAR ,PUTIN PUTIN DAR EU NU SI NU.CE SA FACEM ? VOICUM A-TI PROCEDAT?CAND SE APROPIE MAMI CU LINGURITA STRANG TARE TARE DIN GURITA SI NU VREAU.MAMI MEU ,NU MAI STIE CE SA FACA.AAAAAJJJUTTTOR!

Floricica Debutanta georgiana mihai's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.03.2007
    Postari in forum
    628
    incearca sa vorbesti cu el sa ii spui ca ii dai ceva bun ,ca mananci si tu si poate merge,la bebe al meu merge ...
    multa sanatate!
    ai un bebe tare frumusel!

Floricica Avansata alinutzapopa's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.12.2006
    Postari in forum
    1.812
    sa ai o lingurita colorata.la noi asa a mers.la inceput am avut o lingurita alba si nu il atragea deloc.acum avem una mov si ii place tare mult.mananca mult mai bine.

Floricica Nou Venita marina10's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.03.2007
    Postari in forum
    53
    Buna
    Si fetita mea strange din buzite cand vreau sa-i dau papa. Dar ii dau ceva in manuta sa-si faca de lucru, ceva ce in mod normal nu-i dau; asta ca sa fie incantata de acel obiect si sa-i distrag atentia. Mai nou e incantata de servetele si in timp ce eu ii dau papa ii dau servetele si ea le rupe in bucati mici.
    Va pup

Membru inregistrat la
    13.04.2007
    Postari in forum
    122
    Multumim de sugestii, dar toate astea le-am incercat.Avem o lingurita albastra si una rosie ,dar tot degeaba.De vorbit vorbim ,facem pe avionul sau masinuta dar tot nu deschide gurita nu stiu ce sa-i mai fac.De gustat tot ii arat ca e bun si tot degeaba.Speram ca pana la urma o sa papam si cu lingurita.Multumim mult si asteptam in continuare sugestii.Multa sanatate tuturor ,aveti niste prichindei super grozavi,sa fiti sanatosi si sa-i cresteti mari.

Floricica Nou Venita miha_gabrian's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.01.2007
    Postari in forum
    237
    Sa stii ca si noi avem probleme mari cu lingurita:) si par sa nu se mai termine! cand descopar ca parca intr-o zi a functionat nu stiu ce metoda, a doua zi nu mai functioneaza. am incercat o gramada de lingurite. apoi a zis cineva sa-i dau doar cu una sa stie ca aia e de papa, restul de joaca. a mers doua zile. am incercat sa-i distrag atentia, nimic. am incercat sa o concentrez doar pe mancare, a mers si asta doua zile. am schimbat meniul, ora, locul, pozitia! nu merge nimic! deja de o luna tot asa e. si nici nu vreau sa-i dau din biberon, ca n-o sa ne mai scapam de el apoi. am o prietena care si la 3 ani ii da fetitei cu biberonul! am ramas fara idei!

Membru inregistrat la
    13.04.2007
    Postari in forum
    122
    OFFFFFFCREDEAM CA DOAR EU AM PROBLEME DAR SE PARE CA MAI SUNT SI ALTI PRICHINDEI[invazie]CARE REFUZA LINGURITA[drac].SPER CA TOTUSI PE MASURA CE TRECE VREMEA O SA O ACCEPTEVA URAM RABDARE SI PRESEVERENTAMAMI MARYSI[bebelus]DAVIDEL VA[imbratisarea]

Floricica Nou Venita miha_gabrian's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.01.2007
    Postari in forum
    237
    La noi fiecare masa cu lingurita e un spectacol!! si mi-a zis o prietena ca asa a fost si pitica ei la inceput si si acum e la fel - are 5 ani!!!:))) deci rabdaaaaaaaaaaaaare!:))

Membru inregistrat la
    13.04.2007
    Postari in forum
    122
    AM REUSIT IN SFARSITSA PAPAM CU LINGURITA.IERI AM PAPAT,UN BORCANEL DE CARNITA DE VITEL CU VERDEATA DE LA HIPP,SI LA ORA 17 AM PAPAT SI UN DANONINO.V-AS RUGA SA IMI SPUNE-TI CE PAPA BEBEI VOSTRI SI LA CE ORA...SA IMI FAC SI EU O IDEE DACA E BINE SAU NU CUM PAPA DAVIDEL. .VA MULTUMIM MULT MULT PT SUGESTII[invazie]

Floricica Debutanta gugu's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.01.2007
    Postari in forum
    753
    NU PAPAM PAPA LA BORCANEL...e mai santos sa gatesti tu....noi avem 6 luni jumate si papam morcov, patrunjel, pastarnac, cartof carnitza de pui.....toate mixate cu blenderul...si separat supica de pe ele...cu biberonul...imediat introducem si marutzul....am ineput diversificarea la 5 luni jumate

Floricica Avansata alinutzapopa's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.12.2006
    Postari in forum
    1.812
    david are zile cand papa tot fara probleme.dar acum avem o perioada in care refuzam lingurita.ar papa lapte la toate mesele.nici fructele nu le mai papa cu aceeasi placere.nush de ce.cred ca au si ei "toane"

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari