Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita ciupercutza1886's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.08.2007
    Postari in forum
    53
    buna fetelor...am ajuns la o concluzie...hai sa nu ne mai stresam atat sigur bebe va veni...eu iar am trecut de faza cu testul negativ...iar luna asta nu am ramas...incerc de 9 luni si nimic...doctorul mi-a zis printr-o singura consultatie k am o trompa infundata...dar cred k nu raman k sunt stresata si vreau un bebita f mult...dar o sa vina el...voi ce ati mai facut k sa ramaneti in afara de faptul k ati prestat???...luna ast nici nu ma mai gandesc...o sa am grija sa prind perioada fertila am inceput sa iau si pastile de branca ursului...si sa vedem ce se va intampla luna viitoare...va doresc mult noroc cat mai multi bebelusi sanatosi si cat mai multe gravidutze...aveti incredere in Dumnezeu El ne va ajuta.mult noroc cine vrea sa vb cu mine pe mess :ciupercutza1886 sunt mai tot timpul ofline dar ma gasiti in fiecare zi...va astept sa ne spunem durerile...fruntea sus

Floricica Nou Venita cristidog's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.08.2007
    Postari in forum
    238
    AM PUS O PERNA MAI UMFLATA SUB FUND DUPA CONSUMAREA . AM STAT ASA CUMINTE, FARA SA MA MISC APROX 20 MINUTE. NU STIU DACA ASTA A FOST SECRETUL, DAR AM AUZIT NU STIU UNDE CA ASTFEL AR FI SANSE MAI MARI SA PATRUNDA BAIETII...

Floricica Nou Venita carmens's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.02.2006
    Postari in forum
    49
    cu ajutorul bunului Dumnezeu,ne implinim rice visam,totul e sa avem increderein el si-n noi insine!fiti tari,orice-ar fi,si fruntea sus!va pup!multa sanatate!

Floricica Senior dorissa's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.04.2007
    Postari in forum
    4.038
    hihi, Cristidog, eu stateam cate un sfert de ora cu picioarele in sus, pe perete....din empatie statea si sotul si ce mai radeam....Fetelor, nu disperati, eu dupa 10 luni de incercari am ramas gravida, la 30 de ani! Aveti destul timp! Lasati stress-ul deoparte si bucurati-va de moment cu partenerul vostru!

mire83
    Guest
    Asa am procedat si eu dorissa...luna asta...sotu meu..radea de mn... vezi sa nu iasa gemeni!

Floricica Avansata ingerul01's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.09.2007
    Postari in forum
    2.305
    cred ca secretul este sa va doriti din tot sufletul asta si sa aveti incredere in Dumnezeu, si sa spuneti sa vina cand o vrea El! eu luam anticonceptionale si intr-o zi pur si simplu am simtit ca trebuie sa nu mai iau. eu imi doream tare mult un copil. si din luna aceea am renuntat la pastilute, iar luna urmatoare am rams insarcinata. iar acum am u ingeras de 4 luni jumate. va doresc sa aveti si voi cat mai curand.

Floricica Nou Venita cristidog's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.08.2007
    Postari in forum
    238
    Sa-ti traiasca ingerasul!
    Multa sanatate la amandoi!!
    Dorissa, ce m-am distrat cand am citit .
    Hai pupici burtici si o zi buna

Floricica Cu Vechime violetatoronto's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.07.2007
    Postari in forum
    5.176
    Si eu am stat cu cracii in sus dupa.........si ce mai radea sotul de mine...zicea ca nu sunt sanatoasa......iar acum ca........i/am dat peste nas...

Floricica Avansata camelia_op's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.12.2006
    Postari in forum
    2.333
    Sa stiti fetelor ca e ceva adevarat cu statul cu picioarele in sus dupa... Nici eu nu am ramas garvida ani buni, desi nu m-am ferit niciodata, iar in ultimii trei ani mi-am dorit un copil foarte mult. Si eu vazusem o emisiune pe dicovery legata de chestia asta si am zis hai sa incerc si eu. Si asa am facut am stat cu picioarele in sus, cred ca vreo 5 min, si s-a intamplat minunea, cand chiar nu ma asteptam. Iar acum la 34 de ani am o minune de fetita. Asa ca fetelor nu disperati, ca, daca va doriti cu adevarat bebe o sa vina. Nu-l programati ca oricum vine cand e sa vina. Mult succes si sa veniti cu vesti bune!

Floricica Senior lauramaria's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.09.2007
    Postari in forum
    2.951
    Mire, si eu tot asa am procedat.Eu cred ca ne vei da vesti bune luna asta. Aly,chiar daca nu ti-a iesit testul, nu inseamna ca nu esti..Depinde de organism .Sunt atatea femei care ,desi erau gravide,nu au avut noroc ca testul sa se pozitiveze imediat.Sunt alaturi de voi si de celalalte fete...pupici

Floricica Cu Vechime cotuca's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.07.2006
    Postari in forum
    8.915
    am auzit si eu de faza cu perna de la o prietana.
    ii spusese dr ca are uterul nush cum...si de aia nu ajunge unde tre....spiridusii.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari