Ultimele discutii din forum
    Moderator Floricica Veterana dami28elena11's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.07.2006
    Postari in forum
    24.097
    Ce parere aveti de noul cod rutier?

oare o sa poata sa-l respecte..

mi-e mi se pare un pic exagerat..asa dintr-o data sa faci ordine..dupa 16 ani de haos pe strazi..eu nu am carnet dar are sotul..si sincer ..parca sunt exagerati...voi ce parere aveti?

Floricica Avansata ana-alexandru's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.09.2006
    Postari in forum
    1.925
    eu ma bucr ca au dat in sfarsit legile astea ,era o dezordine totala in trafc
    dar sa speram ca o sa se si respecte

Membru inregistrat la
    18.07.2006
    Postari in forum
    24.097
    nu zic ca nu este buna legea..dar parca vad ca tot cei mici vor trage..iar bogatasii cu jeepurile care depasesc coloana la semafor..nu le face nimic...sper sa nu supar pe nimeni..
    dar la noi.....e la noi..si mai este si faza cu mica intelegere...va dati seama...

Membru inregistrat la
    18.07.2006
    Postari in forum
    24.097
    iar la traficul din Bucuresti......

Floricica Avansata ana-alexandru's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.09.2006
    Postari in forum
    1.925
    am auzit soferi spunand "de aia e facuta legea sa o incalci"
    si se mira ca fac accidente ,dar astia ii omoara pe altii nevinovati care respecta legea

Floricica Senior getutica's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.10.2006
    Postari in forum
    2.571
    Daca ar fi respectat... noul Cod rutier ar fi foarte bun!

Membru inregistrat la
    08.10.2006
    Postari in forum
    2.571
    Desi are prevederi draconice, daca ar fi bine inteles si aplicat de toata lumea, nu ar mai fi atatea accidente si victime omenesti!

Membru inregistrat la
    08.10.2006
    Postari in forum
    2.571
    Pana la urma, omul nu stie decat de frica ca sa respecte niste reguli. Cu duhul blandetii, nimeni nu se simte obligat sa respecte niste reguli elementare de circulatie si pe ceilalti participanti la trafic.

Floricica Debutanta bellla's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.11.2006
    Postari in forum
    785
    Sincer,mi se pare destul de rigid,dar in acelas timp bine venit.Noul cod e facut cu un scop si acela este evitarea accidentelor care din pacate sunt in numar prea mare in ultima vreme.Acum ramane de vazut cine respecta regulile,cine e sanctionat...

Floricica Senior georgilivia's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.09.2006
    Postari in forum
    2.985
    DA, multa lume va fi sanctionata, mai ales ca atit de putini s-au nformat despre noul cod rutier. Dar eu zic ca e binevenit.

Georgi

Floricica Nou Venita zdronghi's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.11.2006
    Postari in forum
    34
    rugati-va pentru mine sa nu raman fara permis.atunci va fi jeale,caci tati nu vrea sa faca scoala de soferi si eu fac naveta.recunosc ...incalc multe legi dar mai ales pe cea cu viteza...daca mi se ia o sa merg 30km cu .va fi nasol.optez totusi pentru si voi fi mai usoara la talpa.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari