O vazusem de cateva ori ,inainte,plimba un copil intr-un carucior

Cu Narcisa am vorbit prima data ieri seara ,am intrebat-o daca are 1 an fetita ei si mi-a raspuns ca are 1 an si jumatate.....desi nu arata,i-am promis ca o sa caut ceva hainute sa-i le aduc si i-am spus ca am si de bebe mic,poate stie pe cineva,in modestia ei mi-a raspuns ca nu,am observat {dupa aceea } ca ete insarcinata ,i-am spus ca i le pot da ei si ea mi-a raspuns ca ea are nevoie daca eu vreau sa-i le dau

A ramas sa ne intalnim azi in parc ,am adunat ce am considerat ca-i poate fi de folos hainute,detergent de rufe,fructe biscuiti si le-am pus in pungi,cand am ajuns ,spre marea mea bucurie era acolo cu fetita ,s-a bucurat foarte tare,mi-a zis ca mai are o fetita de 2 ani si 5 luni acasa,era foarte bucuroasa ca i-a gasit o nasa fetitei de 1,5 ani{daca stiam mai demult...} Pentru bebele ce se va naste m-am oferit cu toata inima sa-l botez eu,nu stie ce va fi pt ca nu a avut bani de echografie Narcisa este despartita de sotul ei si locuieste cu fratele ei,parintii lor nu sunt din constanta

era imbracata mult prea gros pentru aceasta vreme si ea si fetita ei,dar cred ca altceva nici nu aveau,m-am oferit sa o ducem cu masina acasa,sacosele fiind grele pentru ea,locuieste in zona Stefan cel mare,in masina m-a intrebat daca eu port si pantaloni,cred ca tare si-ar fi dorit o pereche dar nu a indraznit sa ceara si mai cred ca fetitei ei i-ar fi stat frumos intr-o rochita ,am vorbit putin cu fetita in masina se uita in ochii mei si simteam ca mi-se rupe sufletul trist

ne-a cerut sa o lasam aproape de casa,zicea ea ,dar eu cred ca i-a fost rusine sa vedem unde sta,i-am promis ca o caut sa-i duc ceva de imbracat pt vremea de acum,ma uitam in urma lor dupa ce au plecat si mi-am simtit lacrimile sub barbie,m-am simtit tare neputincioasa,atat de slaba...

De aceea va rog sa ma ajutati sa...o ajut ,cu ce doriti voi ,orice lucru cat de mic pt ea inseamna enorm