Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita dianaeuroct's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.10.2007
    Postari in forum
    69
    fetelor am vazut pe net o gramada de chestii pt detectarea fertilitatii, in strainatate. evident ca la noi in farmacii nu prea se gasesc.dar exista (si eu mi-am si luat) un mini microscop pt saliva care poate detecta zilele fertile. SI ESTE PT UTILIZARI NELIMITATE.si e cam 150lei. afara e la juma de pret. dar oricum nu e scump. io zic ca merita. si poti sa iei in fiecare zi dimineata

Floricica Veterana cojocariuf's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.09.2006
    Postari in forum
    16.061
    Buna Diana! am vazut si eu in farmacii. 150 lei noi zici ca e? sa ne spui si noua daca se merita si daca chiar detecteaza zilele fertile. asteptam noutati! bafta!

Floricica Nou Venita piersicuta's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.11.2007
    Postari in forum
    73
    diana, cojocariuf, cum se numeste microscopul? m-ar tenta si pe mine sa-l cumpar ca nu prea am incredere in testele de ovulatie. mie imi ies tot timpul pozitive. Va pup.

Floricica Veterana cojocariuf's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.09.2006
    Postari in forum
    16.061
    Buna Piersicuta! eu am vazut in farmacii, cred ca se cheama FERTILITY si arata ca un ruj si e tot asa de mic. eu nu am facut niciodata teste de ovulatie dar as fi tentata...cat despre acest microscop as vrea si eu sa aud pareri ...daca l-a testat cineva! pupici

Flory

Floricica Cu Vechime ladyinred's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.10.2007
    Postari in forum
    5.059
    Si eu am auzit de microscopul asta are una din cumnatele mele si chiar a functionat. Dar nu a fost sa fie deoarece are 4 sarcini pierdute din pacate. Dar la toate a fost ajutata de microscopul asta sa determine ovulatia si cred ca Fertility cum a zis cojocariuf se cheama

Floricica Avansata crica's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.03.2006
    Postari in forum
    2.317
    Fetelor..eu zic sa aveti mare incredere in testele de ovulatie..si sa nu cheltuiti multi bani pe un produs mai performant..parerea mea..pai decat sa dati 150 lei pe un FERTILITY..mai bine dati 5,5 lei pe 3 teste de ovulatie si testati sigur..
    eu am incredere ca aceste teste de pe piata romaneasca sunt sigure..si o data ce ies pozitive inseamna ceva ori ovulatie ori sarcina(depinde ce teste faceti)

Membru inregistrat la
    17.03.2006
    Postari in forum
    2.317
    acest FERTILITY..este valabil 1 an..dar poate da DD si ramaneti gravidutze..v-ati gandit..? nu are rost sa stocati bani in ceva ce poate doamne ajuta..nu mai folositi mult timp..si plus de asta acest aparat este personal..

Membru inregistrat la
    17.03.2006
    Postari in forum
    2.317
    si eu am citit mai demult..vroiam sa imi iau..FERTILITY..dar am vazut ca au iesit testele de ovulatie pozitive..am controlat acest lucru si la dr. (mi se sparsese un folicul deci ovulasem..)parerea mea..este mai bine sa folositi banii..in vitamine..fructe..analize la dr. de specialitate..teste ovulatie si de ce nu teste de SARCINA..nu? succes

Floricica Nou Venita piersicuta's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.11.2007
    Postari in forum
    73
    crica, la mine a fost invers, testele de ovulatie pozitive si foliculii la ecograf nu se sparsesera inca. de asta nu mai am incredere in ele. ma gandeam in lunile astea in care iau naturiste sa-mi verific cumva ovulatia, ma mai gandesc si o sa merg si eu la farmacie sa vad exact despre ce este vorba. oricum, daca e sa iau o sa-mi cumpar luna viitoare ca luna asta sunt deja in ziua 18 si nu mai are rost. pupici.

Floricica Novice avdoral's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.10.2007
    Postari in forum
    464
    v-am citit si doream sa va spun ceva:testul de ovulatie arata cresterea hormonului luteinizant cel care e raspunzator de producerea ovulatiei,dar daca acest hormon a crescut nu e obligatoriu sa se produca si ovulatia.de aceea cel mai sigur ramane echografia

Membru inregistrat la
    17.03.2006
    Postari in forum
    2.317
    Da ai dreptate avdoral..cel mai edificator este controlul ecografic..inainte de ovulatie si dupa..ca se se desluseasca fenomenul..daca apar foliculi,daca astia cresc si daca se sparg..
    succes tutror..

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari