Ultimele discutii din forum
    Floricica Veterana Vizitator's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.11.2004
    Postari in forum
    15.891
    Buna mamici , vin la voi cu alta problema , si ca de obicei astept sfaturi de la voi ...... Robert pitik a inceput sa mearga singurel , insa nu paseste corect , are mersul lui Chaplin :)..... piticutu de el ... poarta incaltaminte numai cu taloneta si pline la glezna .... mai mult de atat nu stiu ce sa fac .... voi ce-mi recomandati ? Pupici multi pentru voi si piticuti !!!

Floricica Avansata lumia.'s Avatar
    Membru inregistrat la
    16.09.2006
    Postari in forum
    1.458
    nu cred ca trebuie sa-ti faci griji mari
    cred ca un medic pediatru dc il va vedea te va mai linisti

Floricica Avansata giani's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.03.2007
    Postari in forum
    1.958
    si eu cred ca nu trebuie sa-ti faci griji,asa are el stabilitate!dar ca sa stai tu linistita dute cu el la medicul pediatru!

Floricica Senior georgilivia's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.09.2006
    Postari in forum
    2.985
    Fii linistita, si copilul meu asa a inceput pe la 10 luni jumate. Si era asa de cracanat, eu ma necajeam. Dar si eu am o poza de la un an, aveam niste paranteze... Iar acuma are 2 ani si 3 luni si e asa de drept la picioare. Cine ti-a recomandat talonete? Sau te referi la incaltaminea care are acea mica umflatura pentru evitarea piciorului plat?
    BAietelul meu are piciorul plat, motenindu-lpe sotul meu si umblu cu el la un ortoped f bun de la noi, asa cam la 4, poate chiar 6 luni mergem sa il mai evaluaeze. Iar eu i-am facut talonete la comanda, dupa un consult prealabil, adica i-a facut poze la picioare, adica la talpa, cu ceva aparat, si asa i-a facut talonetele pentru corectarea mersului cu virful spre interior. Si se vede rezultat. Si talonetul ala il tot mut in alta incaltaminte. Evident trebuie schimbat pe masura de ii creste piciorul.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari