Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita cathi's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.12.2006
    Postari in forum
    162
    Nu stiu ce ii mai pot da baietelului meu.

Are 8 luni.

Are voie spanac?

I-am dat piept de pui,vita cu legume,iaurt,fructe.

I-as mai diversifica dar nu stiu ce are voie la 8 luni.

Floricica Nou Venita marina10's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.03.2007
    Postari in forum
    53
    Sigur ca are voie spanac; este chiar recomandat!
    Eu am inceput sa-i dau si mamaliguta cu fagaras si galbenus de ou. Si pureul de dovlcei ii place foarte mult si la fel ii pun putina branza fagars si galbenus de ou.

Floricica Nou Venita floryleb's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.06.2006
    Postari in forum
    145
    este o doamna pe forum care are carticica cu retete pt copii(afrodita). este destul de utila, dar daca vrei iti trimit si eu.

Floricica Nou Venita floryleb's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.06.2006
    Postari in forum
    145
    scuze cotuca e d-na respectiva

Floricica Debutanta gugu's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.01.2007
    Postari in forum
    753
    la 8 luni mai poate papa peste oceanic, mamaligutza cu branza, fidea in supica sau cu branza, sunculitza presata, cereale sunt f. bune si inlocuiesc cu succes o masa de legume cu carne....galbenusul trebuie iarasi introdus de la varsta asta...dar atentie...cu grija si cate unul pe rand.....

Floricica Nou Venita sabmarc's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.04.2007
    Postari in forum
    108
    eu i-am dat de la 6 luni carnita: pui, vita, peste: pastrav sau somon, legume de tot felul: dovlecei, rosii, cartof, morcov... ce i-am mai dat da si spanac ... i-am dat si urzici pe la 7 luni jum, dimineata fructe cu branzica (facuta de mine cu calciu lactic)seara cereale sau iaurt amestecat cu fructe si cateva lingurite de cereale. I-am mai dat mazare pe la 8 luni si i-a placut f mult. acum tb sa fii atenta dc face alergii. citeam mai devreme pe forum de un bebe care a facut alergie la pastrav deci atentie...baietelul meu are 10 luni si nu mi-a facut pana acum nici o alergie

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari