Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita carmen iordache's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.11.2006
    Postari in forum
    264
    De 3 zile traim un cosmar cu Alex.Face febra,are diaree,nu maninca si roade tot ce prinde in minuta.A rupt deja 2 suzete si plinge zi si noapte.Racit nu etse ca nu are nici un simptm,cred ca este din cauza maselelor pentru ca isi baga degetelele in fundul gurii si plinge de te termina.A mai patit cineva asa?Ce ati facut?Noi am incercat cu nurofen si unguente pentru gingii dar fara rezultat.Poate stie cineva o alta metoda pentru durerile astea cumplite.

Floricica Nou Venita 11lor's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.10.2007
    Postari in forum
    6
    doctorita mea nu este de acord cu febra de la dinti si fetitei meleiau iesit 4 masele si 3 canini fara temperatura sa nu cumva sa aiberusu in gat poate de aceea isi baga manuta in gurita. Eu cred ca ar fi bine sa mergi la doctor.

Floricica Nou Venita carmen iordache's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.11.2006
    Postari in forum
    264
    Nu are rosu in git.Am avut aceasi problema cind i-au iesit caninii,dar parca n-au fost chiar asa de violenti.Am inteles ca ultimele masele sunt mai dureroase pentru ca suprafata coroanei este mai mare si dureaza mai mult pina se sparge gingia.Asta e,ne chinuim si cu ele.

cristina elena
    Guest
    Din pacate la unii copii asa se manifesta aparitia dintilor-cu febra.
    De facut nu prea avem ce face, doar sa fim rabdatori cu starea lor, la masele nu prea merg unguentele pentru gingii.
    Si noi avem 4 masele si mai urmeaza si ultimele 4 si tot asa cu degetul in gura suntem; scandalul mai mult noaptea il face.
    O alin in brate si cu cate un Calpol sau Nurofen sa o mai linisteasca.

Floricica Nou Venita ambrus silvia's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.01.2007
    Postari in forum
    47
    noi nu am avut probleme cu dintii nu am stiut ca iese nici un dintisor pana i-am vazut coltisorii afara .I-au iesit 4 masele deodata 2 sus si 2 jos dar astept sa vad reactia la cele chiar din spate ca am auzit si eu ca sunt mai dureroase.

Floricica Avansata stef.irl's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.07.2006
    Postari in forum
    1.204
    Silvia, daca ati scapat asa de usor pana acum, probabil ca nu o sa aveti probleme nici mai incolo. Esti o mamica norocoasa!!!

Floricica Debutanta iazmin's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.08.2007
    Postari in forum
    1.129
    eu ii mai dau cu TAMTUM VERDE puff sau DENTINOX-GEL il masez usor cu degetu pe gingiutecu el .Asa mi-a recomandat dr.Incearca asa nu are de ce sa-i faca vreun rau.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari