Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita stelutaspring's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.04.2007
    Postari in forum
    1
    as vrea sa stiu opiniile altor parinti asupra acestui subiect si ce stiti despre posibilitatile de a-ti hrani copilul sanatos in romania...

Floricica Debutanta gugu's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.01.2007
    Postari in forum
    753
    mancare biologic sanatoasa inseamna ...nu numai sa gatesti de casa...inseamna ca trebuie sa incepi cu inceputul ....adica...legumele cultivate de tine....fara tot felul de substante adaugate la radacina...animalele crescute si sacrificate de tine...adica sa te ocupi de tot procesul tehnologic pana cand ajunge in farfuria bebelului...asta inseamna mancare sanatoasa.......
    sanatate

Floricica Nou Venita miha_gabrian's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.01.2007
    Postari in forum
    237
    Ei, bine, se poate si fara sa cresti tu gainile! parerea mea e ca bb trebuie sa manance ce-i faci tu in casa. macar pana la un an. legume si fructe proaspete din piata (pe cat posibil nu din supermarket), branzica si iaurt facut acasa (ca nu e greu deloc) etc. nu sunt de acord cu mancarea la borcanel, cu danonino, pufuleti si altele.

Floricica Avansata ogabi's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.12.2006
    Postari in forum
    2.458
    Si eu sunt de aceeasi parere cu voi.Mancarea facuta de mama este mai sanatoasa dacat preparatele.Chiar daca de-mi sar "capacele"

Floricica Nou Venita andreiush's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.04.2007
    Postari in forum
    14
    eu ii prepar lui andrei mancarica cu legume si fructe din piata . ce-i axdevarat ca si taranii pun tot felul de substante pentru a creste productia sau pentru ca legumele sau fructele sa reiste pe timpul iernei la fel de frumoase.cand eram eu mai mica imi aduc aminte ca nu se gaseau iarna legume mai deloc . bunica mea le facea saracilat toamna ca altfel nu se putea. acum pot fi afara minus 50 de grade ca tot se gasesc. ca sa iti hranesti bblul sanatos 100% trebuie sa stai la curte si sa cultivezi legumele si fructele iar carnea laptele sa le ai de la animalele tale . alta cale nu este
    eu pot sa zic ca i-am mai dat lui andrei si borcane le dar numai cu fructe pe care nu le gasesc pe piata acum caise piersici etc.......
    in rest eu ii fac toate mancarurile....este mai convenabil in primul rand la pret si in afara de asta legumele la borcanel miros foarte urat nu stiu de ce ......

spor la gatit!!!!!!

Floricica Nou Venita nicoleta_lucas's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.04.2007
    Postari in forum
    19
    ...si eu cred ca cel mai sanatos ii sa le gatim noi, iar cat despre "cel mai sanatos", in adevaratul sens al cuvantului nu prea se poate, asa ca apelam la sensul figurat, si le gatim noi, ca-i cel mai sanatos

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari