Ultimele discutii din forum
    Floricica Avansata lumia.'s Avatar
    Membru inregistrat la
    16.09.2006
    Postari in forum
    1.458
    Am citit un studiu din care reiesea ca o mama, casnica, cu doi copii mici munceste acasa 12 ore.

Mai toate mamele cu serviciu au maxim o ora pe zi timp pentru ele insele, in jur de 20% spun ca nu le ramane deloc timp pentru propriile activitati.Aveti timp sa va rasfatati.La mine e ft putin liber,rasfatul cel mare il primeste Daria,apoi sotul,apoi eu ce mai ramane.Ma cam sacrific ,dar va veni si vremea mea,peste putin timp

Cum e la voi?

Floricica Avansata dienuka87's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.09.2006
    Postari in forum
    1.448
    nici eu nu prea am timp pentru mine....tot timpul il dedic lui Robert,apoi sotului si daca mai ramane ceva....este pentru mine.SSingurul timp care il am este de o ora jumate...cand doarme Robert....si de multe ori il petrec cu voi!
    Ca si tine luminita...astept sa imi vina si mie vremea mea:)))

Floricica Debutanta bellla's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.11.2006
    Postari in forum
    785
    SINCER, pe primul loc este copilul,apoi sotul,ca si la tine,Luminita!Insa din cand in cand,imi mai fac putin timp si pentru mine,merg la cosmetica,imi aranjez parul,fac cumparaturi,timp in care imi las copilasul la mama sau cateva ore cu sotul.Sunt convinsa ca vor venii vremuri in care voi avea mai mult timp liber!

Membru inregistrat la
    16.09.2006
    Postari in forum
    1.458
    pana la urma asta e rolul pe care il avem acum dar vom trece noi si de asta !imi doresc sa ma timp mai mult sa ma rasfat ,sa merg la cosmetica ,sa ma pensez ,epilez,sa fiu cu prietene ,sa ies in societate ,noroc cu voi prietene virtuale,noroc cu netul,dar va veni si vremea lor!acum bb e pe primul plan !imi iubesc greierasul si i dau ce e mai bun!

Membru inregistrat la
    16.09.2006
    Postari in forum
    1.458
    in situatia mea Bella nu am timp prea muult pt mine,vezi tu ai la cine lasa pe Rares la mama ta, dar ai mei sunt din alt oras,asa ca doar cu tati ne mai da un pic de tipm liber,cand poate

cristina elena
    Guest
    Pai timp liber as avea si pentru mine dar si acesta il dedic tot copilasilor mei. Adica ne jucam impreuna sau facem alte activitati in casa (mai ales cu baiatul cand doarme piticuta). Imi tot zic-GATA, ca vine primavara si sa ma apuc de ceva, o cura de slabire, o gimnastica ceva ca sa-mi revin cum eram inainte, dar tot aman si tot de ei ma ocup. Imi zic ca acu am sot si copii si nu mai are importanta cum arat, e bine si asa.
    Dar mai am noroc cu parintii mei ca-i lasam pe pitici acolo si mai facem cate o plimbare cu sotul cu masina la unii prieteni si rude sau pur si simplu mergem sa admiram natura.

Moderator Floricica Veterana dami28elena11's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.07.2006
    Postari in forum
    24.097
    Eu de 6 luni tot timpul l-am dedicat fetitei..dar cand o sa vina tati sper sa mai gasim timp si pentru amandoi..de fapt trebuie..nu sunt egoista sa ma gandesc la mine..ma gandesc la noi..mai ales ca a fost plecat 6 luni...deci daca avem putin timp liber va fi dedicat sotului..iar pt mine..gasim timp si de mine..epilat, vopsit..va fi sotul si se mai ocupa si el de fetita.

Floricica Debutanta bellla's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.11.2006
    Postari in forum
    785
    Ai dreptate!Am noroc cu mama,uneori si cu soacra,dar nu se intampla des acest lucru.Peste o luna,incep serv.si o sa se produca schimbari mari,unele bune,altele mai putin bune,caci n-o sa mai stau tot timpul cu puiul meu!

Floricica Senior nevgian's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.04.2006
    Postari in forum
    3.298
    se mai gaseste si timp pentru mine,nu cit as vrea eu dar sunt multumita !

Floricica Avansata clauditza28's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.12.2006
    Postari in forum
    1.845
    eu am tot timpul din lume acum, ca bebe este inca in burtica!

Floricica Avansata dienuka87's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.09.2006
    Postari in forum
    1.448
    Profita de acest timp la maxim,acum cat poti....ca o sa vina timpul cand nu vei avea deloc pentru tine,si mult pt bebe si sot!Sarcina usoara si pupici!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari