Ultimele discutii din forum
    maria
    Guest
    Cred ca e normal sa iti doresti sa "scapi". Nu e cazul sa te simti vinovata pentru asta. Pana la urma - pe langa bucuria pe care o produce un copil - e o mare responsabilitate, care implica, evident si o oboseala fizica si - mai ales - psihica. E o idee foarte buna sa mai iesi un pic din aceasta "inchisoare".

Floricica Nou Venita cesa's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.06.2005
    Postari in forum
    115
    Trebuie sa existe si asemenea momente, in care mamicile evadeaza fie si pentru cateva ore din lumea lor de zi cu zi. Astfel se reinnoieste atmosfera din familie.

Floricica Nou Venita alina05's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.06.2005
    Postari in forum
    38
    Un moment pe care sa-l folosim pentru noi este bine venit.Acesta ar trebui folosit pentru a ne reface, a ne reincarca bateriile, dupa stresul pe care-l acumulam cu atatea probleme zilnice.

Floricica Nou Venita florys's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.02.2006
    Postari in forum
    5
    Si doctorii recomanda astfel de pauze, de refacere fisica, dar mai ales psihica. Depinde de noi, dar mai ales de cei din jur, sa avem mai multe momente de relaxare.

Floricica Avansata stan_alina_d's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.09.2006
    Postari in forum
    1.759
    DA AU NEVOIE SA SE RELAXEZE DIN CAND IN CAND ESTE CHIAR UN EFECT BENEFIC PT.FAMILIE.
    EU SIMT NEVOIA CATEODATA SA PLEC FARA COPIL, DAR NU POT SA LIPSESC MAI MULT DE 2ORE.

Moderator Floricica Veterana vava's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.09.2006
    Postari in forum
    13.949
    Da aveti dreptate mai avem nevoie si de relaxare dar in cazul meu este destul de greu.Eu nu am mai avut o zi de relaxare de cand s-a nascut fetita, nu avem pe nimeni si o crestem singuri fara nici un ajutor iar eu si sotul meu ne impartim ziua intre serviciu, copil, gradinita si tot asa mereu,cateodata chiar imi doresc sa am pe cineva care sa vina sa o i-a macar o zi( mai mult nu cred ca pot sa stau fara ea) sa ma relaxez, sa fac ce vreau si nimeni sa nu ma deranjeze, dar cum nu este posibil m-am obisnuit cu ideea si ma relaxez atunci cand ea doarme sau este la gradi iar eu am putin timp pana merg sa o i-au.Cam atat am avut sa va spun. PAAAAA!!!!!

Floricica Avansata ogabi's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.12.2006
    Postari in forum
    2.458
    Eu, una NU doresc sa "scap".

Floricica Debutanta gabyy's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.03.2007
    Postari in forum
    902
    chiar daca plec pt 1-2 ore,gandul tot la bebe e si tot stresata stau,ce o face? ii e bine? nu ii e?etc

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari