Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita gonghiti's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.11.2005
    Postari in forum
    2
    nu exista nici un beneficiu financiar,nu este decat amarata aia de alocatie de 200.000 lei care este bataie de joc,si daca esti salariata iti mai da la salariu niste bani

Floricica Nou Venita flory's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.01.2005
    Postari in forum
    115
    Exista, din cate stiu, o alocatie monoparentala care este de 450.000 lei pentru un copil, crescand pana la 675.000 lei pentru familia cu 4 sau mai multi copii. Mai multe amanunte cunosc angajatii Directiilor generale de Asistenta Sociala din cadrul Consiliilor Locale de sector (fostele Directii pentru Protectia Copilului).

Floricica Veterana Vizitator's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.11.2004
    Postari in forum
    15.891
    Alocatia de sustinere pentru familia monoparentala se acorda familiilor formate dintr-un singur parinte si unul sau mai multi copii minori, cu un venit net lunar de persoana sub 150 lei noi.

Dosarele pentru obtinerea acestei alocatii se depun la primariile de sector sau localitate. Acte necesare:

- cerere tip si declaratie privind veniturile ;
    - copii ale actelor de identitate, certificatelor de nastere ale membrilor, livretului de familie, sentinta de divort ori de stabilire a domiciliului copilului, certificatul de deces al celuilalt parinte etc.
    - acte privind veniturile obtinute: adeverinte de salariu net, cupoane de pensie, taloane indemnizatii, alte alocatii etc.
    - adeverinte scolare pentru elevi.

Floricica Nou Venita pval's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.12.2006
    Postari in forum
    6
    buna ziua
    sunt o mamica singura,copilul meu are 7 ani iar tatal plecat in sua ..pe luna imi trimite 100-150 depinde cum vrea el.iar eu am salariul de 5 mill.cim sa ma descurc

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari