Ultimele discutii din forum
    Floricica Debutanta gugu's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.01.2007
    Postari in forum
    753
    Buna mamici.......nu stiu daca a mai fost creat acest topic...eu nu l-am vazut....

am vazut ce filme urmarim...poze de tot de felul...cu bebei, cu mamici, tatici,bunici,etc....dar

de literatura am uitat oare complet?...este foarte important sa le citim bebeilor...orice....ideea e ca ei sa auda cuvinte noi.....

dar nu numai pentru bebei....pentru noi e indicat...relaxeaza....eu nu prea mai pot sa ma uit la TV asta pentru ca bebe al meu e mereu atras de el si nu vreau sa se obisnuiasca...asa ca citim.....acum urmarim cu interes colectia Art Gallery.....cu si despre marii pictori...e foarte interesanta...iar la bebe ii plac de minune toate pozele acelea colorate care sunt de fapt tablouri pozate....incercati si voi ....merita...

in ideea ca nu v-am plictisit astept sugestiile voastre cu privire la unele carti interesante

Floricica Debutanta camicata1976's Avatar
    Membru inregistrat la
    31.08.2006
    Postari in forum
    958
    Te intereseaza cartile pentru copiii sau cele pt. noi?

Iarina mea iubeste cartile cred ca de pe la 6 luni si de aceea imi face si mie placere sa ii cumpar carti.

Referitor la cartile pt . noi sunt interesante si cartile din colectia propusa de ziarul Cotidianul.

Floricica Veterana Vizitator's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.11.2004
    Postari in forum
    15.891
    Super ideea cu albumele cu picturi, Gugu! O sa incerc si eu asta cand o sa vina vremea (acum puiutii mei sunt inca "in curs de coacere", daca pot sa spun asa).
    Cat despre mine, citesc orice. Imi place Paulo Coelho mult de tot. Daca ar fi sa recomand vreo carte de-a lui, as spune de "Diavolul si domnisoara Prim" si "La raul Piedra am sezut si am plans" (pt. ca toata lumea recomanda "Alchimistul" oricum, si pe buna dreptate, si mie imi place cel mai tare).
    Ultima carte pe care am cumparat-o a fost "Ingeri si demoni", ca sa vad ce mai abereaza Dan Brown... :))) Insa n-am citit-o, o pastrez pt. cand o sa nasc, ca o sa ma plictisesc in spital destul, probabil.

Floricica Senior getutica's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.10.2006
    Postari in forum
    2.571
    In secolul asta nebun al vitezei, a ajuns sa fie cam greu sa mai citesti o carte. Ajungi sa-ti doresti sa citesti o carte, dar nu reusesti, cel putin asa se intampla in cazul meu. Partea proasta e ca si copii urmeaza exemplul parintilor si nu mai citesc.

Floricica Debutanta gugu's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.01.2007
    Postari in forum
    753
    orice fel de carte draga Camicata....pe care ai citit-o sau ai auzit ca ar fi interesanta.........ma refer la lectura usoara ptr. ca dincolo de ea apar anumite genuri pe gustul fiecaruia
    .....referitor la cartile ptr. copii...cred ca toate sunt binevenite...nu-i asa?

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari