Ultimele discutii din forum
    Floricica Veterana Vizitator's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.11.2004
    Postari in forum
    15.891
    stiu ca inca nu e vara dar doream sa deschid acest subiect pt ca e important sa ii prevenim pe cei mici de arsurile solare.trebuie folosita o lotiune cu spf f ridicat pt a nu se arde si de asemenea pt a =l proteja de diferitele boli de piele care pot apare datorita expunerii la soare

Floricica Nou Venita miha_gabrian's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.01.2007
    Postari in forum
    237
    Chiar vroiam sa intreb si eu ceva legat de vara. Voi ati tinut bebeii sub un an la soare? am citit ca nu e bine.

Floricica Veterana Vizitator's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.11.2004
    Postari in forum
    15.891
    trebuie o gramada de lotiune si nu mai mult de 15 min

Floricica Novice ofelia teodorescu's Avatar
    Membru inregistrat la
    31.01.2007
    Postari in forum
    468
    Bebeii sub un an nu au voie la soare deoarece corpul lor nu elimina caldura ( de aceea ei nu transpira decat la cap). Dupa ce mai cresc pot sta la soare putin si numai intervale orare permise -dimineata si seara.

Floricica Avansata alinutzapopa's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.12.2006
    Postari in forum
    1.812
    eu nu stiam ca bebelusii nu au voie la soare.mie dr. mi-a recomandat mult soare.mi-a zis sa-l las doar in pampers dimineata pana pe la 11.

Floricica Veterana alinna's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.06.2007
    Postari in forum
    15.121
    Ofelia,te contrazic,Bbebele meu mi-a facut surpriza intr-o zi sa fie ud sub bratta],nu-mi venea sa cred.
    Referitor la soare,noi iesim doar dimineata (cand nu dormim),si seara ,daca cumva plecam de acasa pe la amiaza o sa folosim o crema de protectie cu factor de 50+

Floricica Debutanta gugu's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.01.2007
    Postari in forum
    753
    pana la 11?...dar asa ceva nu se paote.....nici cei mari nu mai pot sta acum pana la 11....atmosfera s-a schimbattt...stratul de ozon e mult mai rarefiat iar soarele mult mai daunator....poate sa spune cine ce vrea eu nu-mi expun copilul la soare mai repede de 1 an.......medici astia ar trebui sa mai puna mana sa citerasca....dupa cate vad eu au ramas doar cu cunostintzele de cand au terminat facultatea....ori in acest mileniu informatia se modifica o data la 3 minute...atentie la bebei vostri

Floricica Cu Vechime cotuca's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.07.2006
    Postari in forum
    8.915
    pana la 10 stam noi!avem 1 an si 3 luni!
    ne dam cu crema protectie solara 40 de la oriflame.
    e o crema ft grasa,rezistenta si in apa.
    au piele ft sensibila,mai ales daca sunt si cu tenul mai deschis ar trebui sa stea ft putin la soare!

Floricica Avansata lumia.'s Avatar
    Membru inregistrat la
    16.09.2006
    Postari in forum
    1.458
    asa e cel mai bine sa stam pana la 10,incepand de anul asta cu asa explozii solare
    noi vom cumpara lotiune de la Ambre solaire cu fps 50 pt Daria

Floricica Cu Vechime cotuca's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.07.2006
    Postari in forum
    8.915
    asta e important!sa luam lotiuni pt copii cu factor mare de protectie.
    exista si cu factor 60,dar eu am apucat de am luat cu 40 si sunt ft multumita!
    exista si lotiune dupa plaja(spray).
    pt pielea sensibila,alba,nu ar strica!

Floricica Senior georgilivia's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.09.2006
    Postari in forum
    2.985
    Si eu vreau sa adaug ca al meu copilas transpira inainte de un an pe tot spatele, deci ce stiu io cum e asta cu transpiratul numai la cap.
    SI el traspira foarte rar la cap.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari