Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita me&&he's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.09.2007
    Postari in forum
    281
    Buna! Am 24 de ani, pe parintii mei nu-i mai intereseaza de cum ma descurc in viata cam de la 14 ani ai mei. Asta m-a facut mai puternica, dar ma simt atat de singura cateodata. Ma mai agat din cand in cand de cate o persoana, un prieten, o familie cu gandul naiv ca ei imi sunt cei dragi dar dar sangele tot sange e, la prima problema aparuta esti un nimeni pentru ei.

Sunt de 8 ani departe de casa, daca ma puteti crede, de un an de zile nu le-am mai dat un telefon si nu am mai fost pe la ei, ma simt atat de desprinsa, ii invinuiesc, in subconstientul meu, pentru toate relele ce mi s-au intamplat. Stiu ca ar trebui sa fiu fata mare si sa ma descurc de minune si sa nu mai caut vinovatii, dar se pare ca nu sunt atat de puternica, se pare ca am nevoie de sprijin, macar moral ...

Daca mai simte cineva ce simt si eu rog sa vorbeasca cu mine. Pentru ca cateodata simt ca innebunesc. E usor sa ma destainui fata de un strain, prietenii stiu ca n-o sa ma inteleaga, nu din rea vointa, doar pentru ca nu au trait o astfel de experienta, si ii inteleg ...

Floricica Senior dorissa's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.04.2007
    Postari in forum
    4.038
    Buna! Imi pare rau ca treci prin asa ceva si ca inca de la 14 ani a trebuit sa infrunti lumea de una singura...daca ai ajuns pana la varsta pe care vad ca o ai (27) inseamna ca nu a fost in zadar, ca esti o persoana puternica si independenta. As fi curioasa daca ai pe cineva de suflet in viata ta, sot, prieten, logodnic...Asta ti-ar fi de un mare ajutor si nu te-ai mai simti singura si parasita. Sunt sigura ca ai si cativa prieteni si daca discuti cu ei despre treburile astea nu se poate sa nu inteleaga prin ce treci. Din partea mea, tot respectul ca te-ai descurcat pana acum si-ti doresc sa ai parte, macar acum, de bucuria si fericirea pe care ti-o ofera o familie unita! Mult succes!

Floricica Senior dorissa's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.04.2007
    Postari in forum
    4.038
    Scuze, acum am vazut ca ai scris ca ai 24 de ani...esti destul de matura sa stii ce vrei de la viata si sa te descurci! Pupic

Membru inregistrat la
    20.09.2007
    Postari in forum
    281
    Iti multumesc de incurajari Dorissa! Am gresit anul la date personale, sunt din 83 nu din 80 :), deci am 24 de ani ...
    Sunt oarecum independenta, dar totusi nu foarte, mai am mult pana la o stabilitate pe toate planurile. Sunt independenta in sensul ca ma descurc in orice situatie, si ce nu ma omoara ma intareste ;).
    Am prieteni, sa stii, dar am fost invatata de catre oameni sa nu am incredere in nimeni, si mi-a intrat prea bine lectia in cap, asa ca nu ma mai plang, toate bune si frumoase, asa de fata ... Poate ca asta e si motivul inscrierei mele pe forum.
    In ceea ce priveste acel "cineva" din viata mea, in situatia in care sunt, asa cum sunt, tot nu accept compromisuri ... vreau ceva adevarat si lipsit de orice superficialitate ... astept.
    Iti multumesc inca odata si ma bucur pentru tine, o sa ai un copil si e MINUNAT!!!! Sa-i fii alaturi iti doresc, orice ar fi.

Floricica Senior georgilivia's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.09.2006
    Postari in forum
    2.985
    Da, cred ca nu ti-e usor, dar vei fi o mama minunata. Si da, in privinta iubirii ... sa nu accepoti compromisuri. Ce-i al tau e ous deoparte, categoric, nu trebuie sa imparti cu nimeni.

Membru inregistrat la
    20.09.2007
    Postari in forum
    281
    Offf, daca ai sti ce mult imi doresc un copil, dar am 3 mari probleme:
    1. nu am cu cine;
    2. am fost la medic si mi-a zis ca n-o sa pot face un copil din cauza unor probleme cu ovarele.
    3. ce stiu si eu, din cultura mea generala in medicina, nu numai ovarele imi sunt o piedica, am RH negativ si doua avorturi in trecut (de proasta ce-am fost), ceea ce-mi ingreuneaza situatia.

Se pare ca unele probleme mi-am facut chiar eu cu mana mea, si daca chiar n-o sa reusesc sa fac un copil n-o sa mi-o iert niciodata. Copilul, pentru mine, e cel mai sfant lucru din viata!

Membru inregistrat la
    20.09.2007
    Postari in forum
    281
    M-am uitat la pozele cu copilasul tau si mi-au trecut toti fiorii prin corp ...
    E minunat!!!

cristina elena
    Guest
    Draga mea clujeanca ce spui tu nu sunt "probleme", ovarele se pot trata si chiar daca ai RH negativ poti sa ai copii linistita doar sa ai cu cine vorba ta. Iar avorturile cu atat mai mult nu sunt o piedica pentru a avea copii.
    Poate iti vei gasi persoana potrivita care sa te iubeasca si sa-si doreasca copii cu tine; un medic bun poate pune altfel problema daca iti doresti atat de mult copii si te va incuraja.
    Mult succes iti doresc si eu in indeplinirea dorintei tale.

Membru inregistrat la
    20.09.2007
    Postari in forum
    281
    Merci mult :). Sper sa fie asa.

Moderator Floricica Veterana dami28elena11's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.07.2006
    Postari in forum
    24.097
    iti uram si noi succes in indeplinirea dorintei de a avea un copil.multa incredere in D-zeu!
    multi pupici de la noi pt tine!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari