Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita mama closca's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.10.2007
    Postari in forum
    2
    BUna ziua, mamicilor! Sunt nous pe acest forum, am un baietel de 14 luni si 10 zile.

Am o problema... In fiecare dimineata sau noaptea, cand ma trezesc si ma duc in camera lui, il gasesc pe baiatul meu dormind cu capul lipit de vergelele patului. Il detasez cu greu de acolo (vreau sa va spun ca se propteste cu fontanela rau de tot de capul patului!), il asez intr-o alta pozitie si cand ma intorc el s-a mutat deja in pozitia asta! Ma gandesc sa nu-l doara capul, sa nus-i faca rau in pozitia asta! Sau poate tocmai pentru ca il doare capul face asa? I-am spus pediatrului despre asta si mi-a zis ca nu e nimic, ca pur si simplu cauta sprijin... (???) Micutul face de multe luni asta si deja incepe sa ma ingrijoreze... Voi ati mai auzit de asta? Ai vostri cum dorm? Altfel, Alex are un somn linistit, doarme singur in patului lui de cand l-am luat de la maternitate, e un copil normal si bien dezvoltat. Multumiri!

Floricica Debutanta laura81's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.03.2007
    Postari in forum
    620
    Buna!

Luka are 7 luni si cand il mai las in patut se mai lovea de barele de la patut,si i-am pus de jur imprejurul patutului aparatori,poti proceda la fel ca sa nu te ingrijorezi.

Floricica Nou Venita delia.moraru's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.04.2007
    Postari in forum
    7
    Buna,noi avem aproape un an si nu dormim de loc in aceeasi pozitie.De multe ori si Alex sta lipi cu capul de vergelele patului sau doarme pe lat si se impinge cu picioarele in ele.Se lovea si el de multe ori deoarece se ridica in fund si cand se lasa pe spate dadea cu capul de vergele si i-am pus burete.In continuare ii place si ziua si noaptea sa doarme din cand in cand lipit cu capul cu spatele sau picioarele de vergele asa ca nu te ingrijora.

Floricica Senior georgilivia's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.09.2006
    Postari in forum
    2.985
    Copilul meu are 2 ani si 7 luni si doarme exact cum zici tu. Si de mic, adica cam dupa 6 luni a inceput sa doarma asa, de cind a stiut sa se miste. Se duce pina intr-ul colt, se sprijina cu capul in colt, si asa doarme. Daca isi schimba pozitia se srpijina tare de tot cu spatele.

DAr eu am ceva aparatori asa cu vatelina, deci nu e chiar pe lemn. DAr asa doarme sia cum. Tot il gasesc transpirat la cap, pentru ca sta cu capul in colt, in vatelina.
    Nu cred ca e vreo problema.

Eu am descoperit de ce doarme asa.
    El a supt foarte mult de la mine, si eu nu am putut sa il alaptez decit in pozitie culcat, si cine era pina in 6 luni, in pozitia de alaptat el era cu capusorul in subsioara mea. Si cred ca de acolo a ramas asa, dar are dreptate doctorita ta, cauta sprijin.
    De aia eu inca nu renunt la patut, ca mi-e frica sa nu cada jos datorita obisnuintei de a se sprijini.

mischa2000
    Guest
    si la noi la fel, dar diferenta e ca noi avem tarc. Asa ca ramane cu altfel de model pe frunte. Am obisnuit-o in schimb sa doarma cu un ursulet in brate, intre ea si pat.

Floricica Avansata alinutzapopa's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.12.2006
    Postari in forum
    1.812
    ei i-am pus aparatoare din burete pe marginile patutului.sunt f bune pt ca nu se mai loveste.

Floricica Veterana Vizitator's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.11.2004
    Postari in forum
    15.891
    eu a trebuit sa scot aparatorile ca se suia pe ele deja si imi e frica sa nu sara din pat ca din tarc a reusit deja si are abea 17 lunite

Floricica Avansata alinutzapopa's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.12.2006
    Postari in forum
    1.812
    pupam fetita nazdravana!muuulta sanatate!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari