Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita dodolina's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.08.2007
    Postari in forum
    2
    Avem 6 luni am mancat pana acum 2-3 saptamani Milumil 2 dar acum nu mai vrem nici un fel de lapte ( am incercat si cu Nan1), doar cand ne este pofta (asta inseama ca bem intr-o zi aproape nu mai lapte si a doua zi gata o luam de la capat cu mancarica).

Ce pare aveti?

Va pup- Dodolina- puiutul meu

Floricica Nou Venita alinatatarusanu's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.08.2007
    Postari in forum
    148
    buna nu cred ca ar trebui sa ii schimbi laptele decat daca are probleme cu laptele dat pana acum.daca nu vrea lapte da-i ceai sau mancare.poate are o perioada de refuz alimentar.schimbarea laptelui aduce consecinte asupra sistemului digestiv al copiluilui.daca papa mancarica e bine.poate azi nu vrea lapte.papa maine mai bine.

Floricica Avansata alinutzapopa's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.12.2006
    Postari in forum
    1.812
    incearca si alt lapte in afara de milumil si nan.poate ca nu ii place nici unul din astea 2.atata timp cat este sugar mancarea lui de baza e laptele si mai ales la 6 luni cand ar trebui sa predomine in alimentatia lui.

Floricica Veterana alinna's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.06.2007
    Postari in forum
    15.121
    noi am avut probleme cu laptele,de pe la 2 luni nu-i mai placea nan1 si pana sa ne dam seama amai trecut 1 luna,timp in care papa laptele cam fortat,dar apoi am incercat milumil si nici ala nu ne-a placut si apoi am trecut pe similac cu fier si ne place tare mult.avem 4 luni si 3 saptamani si de la 3 luni papam similac

Floricica Debutanta gabyy's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.03.2007
    Postari in forum
    902
    cand am trecut pe milumil 2 a facut mofturi,dar am insistat si l-a acceptat,apoi nu am mai avut probleme cu milumil 3 si 4

Floricica Cu Vechime fluturas's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.06.2007
    Postari in forum
    5.785
    Ar cam trebui sa incepem cu Milumil 2 dar mi-e cam teama ca nu-l accepta mai ales ca a mancat mai bine in ultimul timp si sa nu inceapa iar cu fite.

Floricica Avansata adina23carla's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.06.2007
    Postari in forum
    2.193
    Dragi mamici am si eu o intrebare:
    Sunt pe forum mamici care folosesc lapte formula NAN?
    daca da am o intrebare pentru ele?
    Pe 13 luna viitoare fetita mea va implinii 6 luni si va trebui sa-i dau sa pape lapte formula NAN2. Cum fac trecerea de la NAN1 la NAN 2:

Membru inregistrat la
    22.12.2006
    Postari in forum
    1.812
    trecerea se face direct la aceeasi formula.dar ca sa fi tu mai linistita ii poti da in amestec in prima zi.

Floricica Avansata adina23carla's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.06.2007
    Postari in forum
    2.193
    multumesc!

Floricica Debutanta cristina stan's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.02.2007
    Postari in forum
    1.133
    si noi avem o pb asemanatoare.fetita mea nu mai vrea sa pape laptic(are 3 luni)deci ce sa-i dau altceva ca nu pot......ce e de facut?are cineva vreun sfat?i-am dat lapte de-al meu la inceput,completare humana1 si acum i l-am schimbat cu nan 1 dar nu e nici o schimbare.

Membru inregistrat la
    22.12.2006
    Postari in forum
    1.812
    Cristina mai incearca si alt lapte.stiu ca este greu dar nu-i poti scoate laptele din alimentatie de la 3 luni.si acum sunt atatea feluri de late.incearca si similac asa cum a facut Alina,o mamica de pe forum care a avut aceeasi problema.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari