Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita ileana_1975's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.12.2006
    Postari in forum
    6
    eu ii dau baietelului de 1 an si 6 luni meu lapte ladorna de 1,5, doar incalzit,de la 1 an si 3 luni si ii merge f bine, dar medicul lui de familie mi-a zis ca are mai putin calciu decat cel la punga si sa il schimb, dar nu voi face asta, voi fetelor ce credeti, este adevarat ?

Floricica Senior nevgian's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.04.2006
    Postari in forum
    3.298
    si eu ii dau lui Necdet tot lapte ladorna,il bea de la 1 an,si i-a mers foarte bine cu el.Eu una nu il schimb -am incercat sa-i dau fulga dar a facut alergie la el.eu i-am dat de la inceput lapte ladorna dar i-am dat din cel cu 3,5%grasime.

Floricica Nou Venita monel1's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.05.2007
    Postari in forum
    9
    Si Teo bea de l a1 an si 3 luni La dorna 1,5% si de la 1 an si 4 luni ii dau tot Ladorna dar de 3,5% si e OK. Il dau numai incalzit nu si fiert.

Floricica Debutanta camicata1976's Avatar
    Membru inregistrat la
    31.08.2006
    Postari in forum
    958
    Si eu ii dau Iarinei inca de la 1 an lapte Ladorna doar incalzit,dar nu am mai auzit chestia pe care ti-a spus-o doctorita ta.

Floricica Senior georgilivia's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.09.2006
    Postari in forum
    2.985
    Orcum, peste un an ei deja maninca si altceva. CAlciu nu se gaseste numai in lapte. E si in fructe.
    Si dupa 2 ani oricum se recomanda sa scada atiti cantitatea de lapte consumata, cit si grasimea laptelui.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari