Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita adriana nastasie's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.10.2005
    Postari in forum
    267
    macar sa-l alaptezi sau sa-i dai lapte praf.dupa 1 an poti incerca cu lapte de vaca.

Floricica Nou Venita dary's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.10.2005
    Postari in forum
    1
    Eu am alaptat pana la 11 luni, de la 9 luni nu se mai satura si se trezea des noaptea, nu a acceptat nici un lapte praf si am incercat cu Fulga de 3,3 sau 3,5 nu mai stiu exact si i-a placut asa am inceput sa-i dau apoi si alt tip de lapte. Il alaptam apoi mai completam cam 100 ml lapte Fulga.Acum are 1,2 luni si bea lapte de vaca de la sat.

Floricica Nou Venita 73daria's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.11.2005
    Postari in forum
    13
    si eu am probleme cu bblu pe teme asta.incerc sa-i suplimentez necesarul de lapte de la san cu cel praf sau din comert(tot fulga am incercat si eu)si sfarsesc prin a le consuma eu.are 11 luni si stramba din nas la aceste produse.le-am combinat cu cereale, cu branza,dar nu reusesc sa-l fac sa manance.sunt invidioasa pe mamele ale caror copii nu se trezesc noaptea deloc.eu fac de planton,la 2-3ore alaptez...si sa rasp.la intrebare,am inteles ca de la 10 luni poti sa introduci in alim.bblului si lapte de vaca, eu se pare ca mai am de asteptat...

Floricica Nou Venita dflory's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.03.2006
    Postari in forum
    21
    acelasi lucru am patit si cu fiu-miu, exact la fel am procedat si eu, ca si tine acum papam lapte de vaca cu cereale amestecat si dormim mai bine ,nu ne mai trezim din 3in3 ore

Floricica Cu Vechime cotuca's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.07.2006
    Postari in forum
    8.915
    e bine sa dai,din cate am auzit si eu de la prietene,lapte de vaca,dar de la aceeasi vacutza

Floricica Avansata liliasi's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.06.2006
    Postari in forum
    1.471
    di eu stiam ca e bine sa-i dai, dar trebuie discutat cu medicul caci, din cate stiu eu, se dilueaza cu apa la inceput, apoi saczi treptat dilutia pana numai diluezi de loc!

Membru inregistrat la
    09.07.2006
    Postari in forum
    8.915
    da,diluat.ca e prea gras laptele de vcutza pt puiul nostru,este laptic pt un vitzelus....

Floricica Debutanta cristinaradu's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.08.2006
    Postari in forum
    1.062
    E bine sa fie introdus laptele de vaca mai tarziu, inspre 1 an., pentru ca sunt copii care fac alergii la produse lactate si alt motiv este ca laptele de vaca nu este atat de hranitor ca laptele de la mami sau formula (nu are la fel de multe vitamine, cat ii trebuie copilului sa se dezvolte in primul an).

Floricica Avansata munteanu raluca's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.09.2006
    Postari in forum
    2.001
    De la o batranica,unguroaica a auzit sotul meu ca e cel mai bine sa dai lapte de vaca de la una care a fatat o data cu tine(noi am nascut...)dar unde se intampla norocul asta?
    Eu nu am avut deloc probleme cu laptele de vaca,i-am dat de la 2 luni(eu nu am putut alpta) o saptamana diluat dupa care gol...

Membru inregistrat la
    09.07.2006
    Postari in forum
    8.915
    fetele mele,am observat ca dr astia cam prea fac reclama la laptele praf.mie mi-a recomandat un lapte..nici nu se gaseste in comert...normal trebuia sa fie in farmacii...dar im iirecomanda dr...distribuitori...mda.cica ar fi bun...TOPFER...a auzit cineva?eu oricum nu cred ca ii dau lapte praf,tot mai natural e laptele de vaca,parerea mea.de fapt am incercat deja laptele de vaca,ne place,dar momentan mai papam si tzatzica.mai vorbim pe te ma asta....

Floricica Novice teodorabia's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.11.2006
    Postari in forum
    594
    Eu i-am dat baietelului meu lapte praf pana la un 1an si 6luni,doctorul ne-a recomandat sa-l dam cat se poate de mult timp,este costisitor,dar frica de alergii este foarte mare.Locuim in germania,si sunt atat de multi copii bolnavi de alergii,de neurodermite,asa ca nu e de glumit,e bine sa ascultam ce spun doctorii,caci nu au ei de castigat daca se vinde laptele praf.Eu am folosit Aptamil de la Milupa la amandoi copiii si e totul ok1

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari