Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita gabitza_gargaritza's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.12.2005
    Postari in forum
    18
    buna! cand ati renuntat la biberon? bianca bea apa si suc cu cana, dar lapte nu vrea. cum am renuntat la biberon nu a mai vrut lapte. la ce sa renuntam?

Floricica Senior georgilivia's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.09.2006
    Postari in forum
    2.985
    Eu ii dau sa bea si lapte si apa cu sticla cu cioc, nu cu biberon. Si cred ca nu voi rwenuna la sticla pina va fi mai mare, ca mai bine sa bea lapte, decit sa nu bea. Asa voi proceda eu, acuma tu....vezi tu.

Floricica Senior nevgian's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.04.2006
    Postari in forum
    3.298
    Eu inca ii dau laptele cu biberonul ,am incercat sa-i dau din cana sa bea dar nu vrea ,nu stiu de ce,asa ca inca ii dau lapte din biberon.si nu-mi pare rau pentru ca bea zilnic un litru ,in afara de mesele cu mancare solida.Mie sincer nu-mi pasa daca spune cineva ca e prea mare,atita timp cit el maninca lapte foarte bine.Apa si sucul precizez ca le bea din pahar sau cana.

Floricica Avansata stef.irl's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.07.2006
    Postari in forum
    1.204
    Gabitza, nu renunta la lapte. Bucura-te ca mai vrea sa bea lapte, nu conteaza cum, lasa ca are timp sa se dezvete si de biberon!

Floricica Nou Venita gabitza_gargaritza's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.12.2005
    Postari in forum
    18
    multumesc. cred ca ne intoarcem la biberon.

Floricica Senior georgilivia's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.09.2006
    Postari in forum
    2.985
    Cel mai bine, se va dezvata, fii pe pace. Sau va bea lapte din biberon, iar celelalte lichide le va bea din pahar sau cana.

Floricica Veterana Vizitator's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.11.2004
    Postari in forum
    15.891
    noi a trebuit sa renuntam la biberon pt ca nu il vroia asa ca am pus in canita cu cioc.acum bea laptele cu paiul.cred ca orice solutie e buna atata timp cat bea lapte

cristina elena
    Guest
    Noi nu renuntam la nimic, asa e intrebarea din topic.
    I-am dat Patriciei laptic si din cana dar nu-l bea cu asa placere ca din sticla asa ca ramanem la biberon, nu vreau sa risc sa-mi refuze laptele. Restul lichidelor le bea cu cana doar laptele il prefera la biberon-si mergem in continuare cu el. Nu am de ce sa ma grabesc sa-i scot biberonul.

mischa2000
    Guest
    Normal. De ce sa scoatem biberonul atata vreme cat bea lapte?

Floricica Cu Vechime xandrutza's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.08.2006
    Postari in forum
    5.009
    Cris, Narci a mea e cam ca Patri, bea alte lichide cu canita, cu paiul, dar lapticul cu biberonul.
    Nici eu nu renunt la lapte, orice ar fi, chiar daca il va bea cu biberonul.

Floricica Nou Venita ambrus silvia's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.01.2007
    Postari in forum
    47
    si noi suntem tot cu biberonul la lapte.Nici eu nu-mi fac griji inca ca doar cunosc copii care au baut cu biberonul pana la 4 ani,mai avem inca pana acolo,dar sper pe la 3 ani sa reusesc s-o conving.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari