Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita irinutza81's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.11.2006
    Postari in forum
    12
    Dupa cateva luni de incercari esuate de a face un copil acum se pare ca sunt in a treia zi de intarziere a CM insa nu ma bucura deloc caci am facut deja un test de sracina ieri care a iesit negativ....a mai patit cineva la fel?

Floricica Nou Venita barnoigeo's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.12.2006
    Postari in forum
    87
    Si eu am patit la fel.Am incercat mi multe luni dar dupa vreo 8-9 luni am reusit!Cit despre test mai stai ca inca poate este prea devreme si nu a depistat inca.Cu curaj si incredere vei reusi!

Floricica Avansata micki's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.11.2006
    Postari in forum
    1.951
    pai doar cu testul nu poti fi sigura!!!!!...daca tot intarzie cm poti face un test la sange...e sigur!!!

Floricica Avansata micki's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.11.2006
    Postari in forum
    1.951
    eu am patit cu testul de sarcina....era expirat!

Membru inregistrat la
    14.11.2006
    Postari in forum
    12
    Am incercat cu test Barza, Femina dar in timpul zilei. problema este ca mi-e teama sa nu fie altceva decat o sarcina cu toate ca am cateva simptome:oboseala, stari de greata dupa ce mananc, durere la sani.

Floricica Nou Venita printesa_mica's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.01.2007
    Postari in forum
    45
    Buna, fii optimista. Cred ca este prea devreme sa faci testul. Eu am incercat 3 teste in decurs de 2 saptamani de la intarzierea CM si de-abia ultimul a iesit pozitiv.Tine-ne la curent!

Membru inregistrat la
    14.11.2006
    Postari in forum
    12
    multumesc din suflet pentru incurajari. imi doresc din toata inima sa fie asa si stau cu teama in fiecare clipa sa nu vina menstruatia. si totusi ovulatia a fost pe 24-25 decembrie

Floricica Nou Venita mihaiancu's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.01.2007
    Postari in forum
    5
    sper ca ceea ce ti doresti sa si realizezi,e prea devreme pt un test,parerea mea,dar nu dispera mai incearca,si eu ma gandesc serios la a avea un copil,ce i drept am luat aceasta decizie de 3 luni si trebuie sa ma documentez mai mult pt. ca nefiind interesata direct de aceasta"etapa"a vietii nu am prea multe cunostinte.bafta multa

Membru inregistrat la
    14.11.2006
    Postari in forum
    12
    se pare ca si luna asta am asteptat degeaba caci dupa 3 zile de intarziere am avut CM dar si mai putin ca pana acum, doar o zi, si ma simt rau. m-am cam saturat de teste cu o singura liniuta si de atatea sperante spulberate intr-o singura zi. trebuie sa gasesc un medic bun care sa ma ajute caci nu o sa mai rezist asa. imi doresc din toata inima un copil dar se pare ca astfel platesc pt prostiile care le-am facut si anume intreruperile de sarcina.bafta voua celor care mai sperati si sa dea Dumnezeu sa nu aveti parte decat de teste cu doua liniute[bebelus]

Floricica Avansata ogabi's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.12.2006
    Postari in forum
    2.458
    posibil ciclu peste sarcina
    testul se face normal la 10zile intarziere(daca il ai regulat)

Membru inregistrat la
    14.11.2006
    Postari in forum
    12
    asa m-am gandit si eu mai ales ca am mai trecut prin asta adica ciclu peste sarcina insa azi am mai facut un test si tot negativ. probabil o sa mai incerc saptamana viitoare dar nu mai am nicio speranta.si da, cm este regulat la 29 zile

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari