Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita gabi_gabi's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.12.2005
    Postari in forum
    4
    Stie cineva cand se fac inscrierile pentru clasa I la liceul ION BARBU ?

Floricica Nou Venita tantzy's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.12.2005
    Postari in forum
    10
    inscrierile au inceput din ianuarie si tin pana in mai. Maine imi inscriu si eu fetita in clasa I.Am emotii!

Floricica Nou Venita irinaflorintudor's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.04.2006
    Postari in forum
    2
    ma poate ajuta cineva cu detalii ref. la inscrierea in cl.1?
    cu cat timp- real, nu teoretic, sa il inscriu?
    trebuie sa faca neaparat grupa pregatitoare la gradi?

Floricica Nou Venita nikoraryda's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.03.2006
    Postari in forum
    1
    baietelul meu implineste 6 ani in iunie , dar as vrea sa-l dau anul viitor la scoala, insa educatoarea m-a asigurat ca va face fata daca l-as inscrie de anul acesta la scoala. Eu as opta sa-l mai tin un an la gradinita, dar sunt confuza si nu stiu cum e mai bine sa procedez.
    Va rog sa ma ajutati in a lua o decizie.
    Va multumesc!

Floricica Nou Venita drodica's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.04.2006
    Postari in forum
    4
    COPILUL MEU ARA 6 ANI SI AM DECIS DUPA MAI MULTE COMSULTARI CU PROFESORI SI MAMICI CARE AU COPII IN CLASA I SA MAI ASTEPT UN AN.

Floricica Nou Venita cerasela67's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.10.2005
    Postari in forum
    38
    Fetita mea face 6 an in iulie si termina pregatitoarea. Educatoarea mi-a spus ca fara probleme o pot da la scoala insa EU vreau sa o mai tin un an la grdinita cu toate ca va repeta pregatitoarea. Consider ca anii copilariei sunt unici si va avea destul timp sa mearga la scoala, cu copilaria nu se ma intalneste! Asa ca mai copilarim un an!

Floricica Nou Venita mariana40's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.09.2006
    Postari in forum
    2
    Fetita mea e in clasa a III-a acum, iar ziua ei de nastere este pe 16 septembrie si n-am prea avut īncotro decāt sa mearga la scoala cānd urma sa īmplineasca 7 ani a doua zi . A "prins" 4 ani de gradinita, a avut de cāstigat ca este foarte sociabila si a avut de pierdut ca se cam plictiseste (īnca!) la predare. Nu este o decizie usoara vārsta la care copilul nostru īncepe scoala, īnsa asa cum procedeaza fiecare parinte este cel mai potrivit pentru copilul sau.

Cu dragoste si lumina, o mamica singura

Floricica Nou Venita kikina's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.02.2007
    Postari in forum
    5
    Am inteles ca da .Succes

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari