Ultimele discutii din forum
    Floricica Avansata liliasi's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.06.2006
    Postari in forum
    1.471
    Si eu de cand ma stiu am avut 48-49 de Kg si ma simteam foarte bine asa! Din pacate m-am ingrasat foarte mult in timpul sarcinii si nici dupa un an de zile nu mi-am revenit, mai am de dat jos minim 5 Kg! La sfarsitul lunii vreau sa-l intarc pe Vlad si apoi sa ma apuc serios de dieta si sport!

Floricica Avansata alemi's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.09.2006
    Postari in forum
    1.251
    si eu m-am ingrasat dupa ce am nascut,alex inca papa tzitzi si la fel ca lili vreau sa ma apuc serios de treaba dupa ce o intarc,innainte de a ramane insarcinata aveam 52-53 kg la 173cm,iar acum am cu vreo 7 kg in plus,mai ales in jurul taliei, si-mi displace asa tare pt ca eu aveam un abdomen....ma loveam cu oasele de la solduri in clantele de la usi de ma invineteam.
    acum ce pot sa zic depinde de fiecare,nu e obligatoriu sa fie asa la toata lumea.

Floricica Avansata alemi's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.09.2006
    Postari in forum
    1.251
    sa stii alessia ca nu esti singura care a slabit un nr mai mare de kg in timp asa scurt,si eu am patit-o,dar nu dupa ce am nascut ci cu mult timp innainte,pe la 20 de ani,cand am avut o problema mai delicata(am pierdut pe cineva drag)si m-am revarsat offul in tigari si cafea,eram si in sesiune si at am slabit 14 kg in 2 sapt.
    de mancare sa nu fi auzit,nu aveam nevoie,si vreau sa-ti spun ca nu a fost nmk grav,mama m-a dus la dr sa-mi spuna ce am,si dr a zis ca sunt sanatoasa,singurul defect a fost ca am ramas cu vergeturi pe coapse.
    dar ironia sortii e ca acum nu mai pot sa dau jos ce am in plus.
    pupicic si sanatate.
    poate asa ai tu metabolismul,ultra rapid.:)

Floricica Avansata scarlatcata's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.04.2006
    Postari in forum
    1.481
    Si eu am luat 15 kg in timpul sarcini,dar dupa nastere le-am dat jos foarte repede ....si nu am avut nopti nedormite....difera mult de organism,bafta mamiciolor care vor sa slabeasca

Floricica Debutanta corneliamate's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.10.2005
    Postari in forum
    623
    eu am ramas cu 25 Kg dupa a treia sarcina. Sunt in suferinta din cauza asta, sunt ca o para. Aveam 50 kg cand m-am maritat acum am 75kg

Floricica Debutanta gugu's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.01.2007
    Postari in forum
    753
    este normal sa slabesti atat cat pui pe tine in timpul sarcinii...dar 50 de kg? n-am mai auzit asa ceva. Sper ca esti bine...alaptezi?
    Eu am luat 30 de kg si n-am reusit sa dau jos decat 20 kg. Alaptez in continuare iar baietelul meu are 4 luni si aproape 9 kg.
    Eu sunt medic veterinar dar iti recomad sa efectuezi niste analize in vederea dozarii hormonilor tiroidieni
    sanatate

Floricica Debutanta gugu's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.01.2007
    Postari in forum
    753
    Bravo Lili,
    cred ca am sa te urmez si eu.....dar eu mai am de alaptat

Floricica Cu Vechime claudiadinu's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.03.2006
    Postari in forum
    8.772
    Buna, mamicilor!
    Eu sunt o viitoare mamica, mai am o luna si o sa tin un ingerash de baietel in brate. Inainte de a ramane insarcinata aveam 53 de kilograme, acum, la 8 luni am 75. Deci, pana acum am pus 22 kg. Din cate am auzit este destul de mult (normal, trebuie sa punem maxim 15 kg). Dar, am vazut, dupa cum ati scris unele dintre voi ca se poate pune si mult mai mult. Eu sper sa nu fie nici o problema, sper sa dau jos ce este in plus dupa nastere, dar nu asta conteaza, cel mai mult conteaza ca bebe sa fie sanatos, nu...?

Floricica Debutanta iota cristina's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.03.2006
    Postari in forum
    646
    Si eu m-am ingrasat mult in timpul sarcinilor cam 20 de kg, dar si mai mult m-am ingrasat in timpul alaptarii, dar dupa ce au facut picii 1 an, am scos painica, dulciurile si sucurile si intr-un an am revenit la greutatea initiala 55 kg, am slabit cca 4 kg pe luna, si nici nu se cunoaste ca am avut 87 kg vreodata( atat am avut in timpul alaptarii)

Floricica Novice catalinastatica's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.02.2007
    Postari in forum
    481
    Eu am luat 6 kg in timpul sarcinii si cand am ajuns de la maternitate m-am urcat pe cantar si dadusem jos 10kg. Din pacate mi-a ramas burtica si vergeturi dar am inteles ca asa e dupa cezariana. Si nici nu pot sa fac abdomene. Sper ca in cateva luni sa imi revin.

Floricica Nou Venita alessia uba's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.02.2007
    Postari in forum
    47
    si cat ai luat in greutate pana acum?

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari