Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita maryluminita's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.01.2006
    Postari in forum
    3
    buna, sunt o membra noua si as vrea sa vb despre itu.noi am trecut prin asa ceva si vrem sa ajutam si pe cei care se confrunta cu aceasta boala

Floricica Nou Venita nechitaf's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.02.2005
    Postari in forum
    1
    Buna ziua! Am o fetita de 6 ani si jum.care face o data pe an infectie urinara.Am facut investigatiile corespunzatoare, tratamentele recomandate si nu reusesc sa o vindec definitiv.Astept sugestii!

Floricica Nou Venita calinosan's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.03.2006
    Postari in forum
    1
    Avem o fetita de 4 ani care face de doua ori pe an infectie urinara .Am facut investigatiile de tot felul , am urmat tratamente si de fiecare data a recidivat infectia .Aveti sugestii in aceasta problema?

Floricica Nou Venita karynna's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.02.2007
    Postari in forum
    1
    buna , am si eu o fetita de 3 ani jumate , vreau sa stiu si eu exact ce fel de analize sa i fac ma refer la cele de sange

Floricica Avansata munteanu raluca's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.09.2006
    Postari in forum
    2.001
    Si au am o fetita de 1an si 10luni si ne confruntam cu infectia asta.
    Oare cum reusim sa o facem sa ia sfarsit.
    E chinuitor pentru un om matur,dapai pentru un copil!
    Eu chiar astept raspuns!

Floricica Senior georgilivia's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.09.2006
    Postari in forum
    2.985
    Chias as vrea sa ajut, dar nu stiu nimic aici. Voi cum va dati seama ca are infectie urinara? Mentionez ca eu am baiat.

Floricica Nou Venita kikimocanu's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.08.2006
    Postari in forum
    18
    Eu am o fetita de 5 luni si are infectie urinara plus streptococ in gat.Pediatra ne-a prescris un tratament cu antibiotice timp de o luna incepand cu 2 sticlute de cefalexin apoi continui cu una de epitrim si sfarsesc cu o sticla de cefaclor.suntem la jumatatea tratamentului si speram sa fie bine.Am auzit pe multi ca infectia urinara trebuie tratata cel putin o luna si nu doua saptamani pentru ca de aceea recidiveaza.Microbul se afla fie in sange fie datorita lipsei igienei.
    Pentru georgilivia:fetita mea facea febra fara sa fie racita si nu stiam ce are chiar daca ii ies dintisorii febra ma innebunea asa ca i-am facut analizele.Altii pot sa aiba dureri sau usturimi la urinare dar sa nu faca febra.

Floricica Nou Venita dianablidaru's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.02.2006
    Postari in forum
    161
    pt karynna: analizele care se fac pt infectie urinara este analiza de sange si urocultura care iti evidentiaza infectia urinara. andrei al meu a avut la 1 an si 4 luni infectie urinara dar acum s-a rezolvat.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari