Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita nick's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.11.2005
    Postari in forum
    12
    baietelul meu de 4 luni are infectie urinara,ii dau doar antibiotic cedax(prescris de medic)ce alte produse pe baza de plante pot sa-i dau?

Floricica Nou Venita sun2's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.11.2005
    Postari in forum
    4
    care au fost simtomele? Cum va-ti dat seama, avand o varsta atat de mica?

Membru inregistrat la
    26.11.2005
    Postari in forum
    12
    i-a aparut punctulete rosii pe fata.am fost la dermatolog si mi-a recomandat sa-i fac o hemograma,avea trombocitele scazute si astfel am ajuns la spital .la urocultura iesise ca bacteria colli actionase .infectia a fost rezolvata dar mi-e frica sa nu recidiveze.cum pot preveni??

Floricica Nou Venita sun2's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.11.2005
    Postari in forum
    4
    Daca i-a aparut aceasta bacterie "escherichia coli" s-ar putea sa mai recidiveze. Parerea mea este sa-i repeti urocultura in fiecare luna .
    Si noi am patit-o la fel cu fetita dar ne-am dat seama prea tarziu, dupa fiecare tratament pe care-l faceam (numai injectabil, tratament naturistic pentru varsta lor nu este indicat) la un interval de 3 luni recidiva din nou. Medicii mi-au spus ca cu cat vor inainta in varsta nu o sa mai faca asa de des, fetita mea facea cam de 3-4 ori pe an, acum are 4 ani si nu a mai facut de un an.V-am intrebat despre simtome deoarece baietelul meu are 4 luni si mie frica sa nu faca si el.

Membru inregistrat la
    26.11.2005
    Postari in forum
    12
    baietelul meu are mai multe probleme.are trombocitele scazute dar nu stiu din ce cauza ,poate de la infectie ?!
    ai facut vreodata vreo hemograma la copii ?
    doctorul mi-a spus ca nu este cazul de leucemie sau alta boala dar ce ar putea fi ?

Floricica Nou Venita delixa's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.01.2006
    Postari in forum
    63
    echerichia coli este o bacterie prezenta in urina oricarui om...intr-o infectie, oriunde ar fi ea, leucocitele cresc. fa-i un timp de sangerare, unul de coagulare si repeta-i hemoleucograma; ma-i fa-i o ecografie uro-genitala, poate afli cauza infectiei urinare, daca a fost infectie...

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari