Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita anemary19772007's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.08.2007
    Postari in forum
    8
    stie cineva,ceva despre aceasta infectie,eu am aflat de putin timp ca o am si urmez tratament,se poate din cauza ei sa nu poti ramane insarcinata???poti sa ai aceasta infectie de multi ani si sa nu sti ca o ai???

daca poate cineva sa ma ajute....multumesc!!

Membru inregistrat la
    06.08.2007
    Postari in forum
    8
    Inainte de aceasta intrebare as vrea sa spun ca 30 de ani sunt casatorita de 10 ani si nu am ramas niciodata insarcinata,desi am facut trat.in romania si in israel....si nimic,cum am spus mai devreme de putin timp am aflat ca am ureaplasma si fac trat(si sotu),curios este ca nici un medic nu a stiut sa mi spuna de ce nu pot ramane insarcinata...vroiam sa stiu daca poti sta asa mult tim cu aceasta infectie si habar sa nu ai ,sau asta sa fie cauza in care nu am ramas insarcinata,mentionez ca toaTE ANALIZELE PE CARE LE AM FACUT EU SI SOTU SUNT OK mai putin UREAPLASMA,va rog mult ...daca stie cineva ceva si poate sa ma ajute !!!va multumesc din suflet!!!!1

Membru inregistrat la
    06.08.2007
    Postari in forum
    8
    chiar nu stie nimeni nimic despre aceasta infectie???/ureaplasma??? nu am ramas niciodata insarcinata desi am facut analize peste analize....si eu si sotu...au esit ok, de curand am aflat de aceasta infectie ,asta sa fie de vina....ureaplasma?totusi mai astept un raspuns daca stie cineva!!!!!!!va multumesc!

Floricica Nou Venita melmi's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.08.2007
    Postari in forum
    10
    am dat cautare pe Google, asta am gasit, poate iti este de folos. Gasesti raspunsul in articolul respectiv la intrebarile tale (sper) Mai cauta si tu pe google, sunt foarte multe informatii. sanatate multa si bafta

ureaplasma

Floricica Avansata alinuta82's Avatar
    Membru inregistrat la
    31.03.2007
    Postari in forum
    1.779
    Buna
    Si eu ma confrunt aceasta infectie Ureaplasma.
    Eu am depistat-o acum vreo 6 luni, prin martie in urma unor analize pregatitoare pentru sarcina.
    Multumesc doctoritei care m-a indemnat sa fac toate analizele pentru ca daca as fi ramas insarcinata ar fi fost mai dificil de dus o sarcina.
    Din pacate anemary nu am reusit inca sa scap de ea desi am facut de doua ori tratament dar inca incerc, poate a treia oara o sa fie cu noroc.

Membru inregistrat la
    31.03.2007
    Postari in forum
    1.779
    Ureaplasma este o infectie care in general se transmite sexual (90% din cazuri) dar sunt si femei care o au pur si simplu ca si microb ( doctorul meu mi-a spus ca poate sa apara in vagin de la 2 -3 ani si sa nu fie depistata).
    Ureaplasma poate provoca infertilitate in cuplu, iar in cazul sarcinii avort spontan, nastere prematura, ruperea membranelor.
    Sper ca iti sunt de folos informatiile si pentru orice altceva mai intreaba-ma. Eu m-am documentat o perioada lunga de timp legat de acest microb.
    Sunt convinsa ca pana la urma o sa reusim noi sa scapam cu bine

Membru inregistrat la
    06.08.2007
    Postari in forum
    8
    Asa este...am citit si eu despre aceasta infectie,eu am avut norocul sa scap din prima luna de tratament insa acum urmez alt tratament cu clostilbegyt si duphaston pt.stimularea ovulatiei....este ultimul tratament pe care il mai incerc si renunt ca nu mai am nici un gram de putere,am 30 de ani si nu am ramas niciodata insarcinata,in schimb cred ca am incercat nn tratamente si nici un rezultat,nu stiu ce sa mai zic....va doresc multa sanatate si sa vi se implineasca toate dorintele!!!!!

Floricica Nou Venita alina.zaican's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.02.2007
    Postari in forum
    27
    Buna Anemary,

Tu cum ai reusit sa scapi de ureaplasma? Mai tii minte cumva ce tratament ai urmat?
    Problemele de fertilitate le-ai descoperit dupa ce ti-ai tratat ureaplasma? E posibil ca aceasta infectie sa iti fi creat problemele care le ai acum?
    Incearca si un tratament naturist despre care am citit si eu: tinctura de branca ursului si tinctura de busuioc timp de o luna de zile.

Te pup si iti urez mult succes!

Membru inregistrat la
    06.08.2007
    Postari in forum
    8
    Buna,
    Pentru ureaplasma am urmat un tratament cu:doxicilina,aulin si ovule lomexin timp de 10 zile(sotu a luat doxicilina),dupa care am repetat analiza si a esit negativ.
    Despre problemele mele de fertilitate nici nu stiu ce sa mai zic....pana la varsta de 30 de ani nu am ramas niciodata insarcinata,am fost la diferiti doctori,pareri diferite,tratamente diferite dar fara rezultat si nici un dr nu mi-a spus de ce nu raman s-au care ar fi cauza.Un singur lucru stiu....ca nu mai am putere sa mai continui,poate asa vrea Dumnezeu nu stiu ce sa zic.Iti doresc multa sanatate si implinirea tuturor dorintelor!!!!PUPICI!!!!

Membru inregistrat la
    31.03.2007
    Postari in forum
    1.779
    Draga mea,

Daca ne dam batute cu siguranta sansele noastre de a avea un bebe dulcic si scumpic vor scadea dramatic
    Asa ca hai sa luptam.
    Nu iti pierde speranta.
    Eu ma chinui din martie sa scap de acest virus si e a treia oara cand fac tratament. Dar nu capitulez nici cum. Imi doresc enorm de mult un bebe dulcic.
    Asa ca ar tb sa ridicam capul sus![floare galbena]
    Daca nu reusesc nici cum sa raman insarcinata asa macar fertilizarea in vitro trebuie sa fie o solutie.
    Medicina a evoluat doar, nu?

Te pup si sa iti dea Doamne Doamne cat mai curand o minune mica in viata ta!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari