Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita georgiana ste's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.03.2006
    Postari in forum
    1
    Am terminat facultatea in iulie 2005 cu licenta luata si m-am angajat pe 15 aug. 2005,sunt insarcinata in 4 luni,ma ajuta cu ceva cei 5 ani de facultate? Beneficiez de indemnizatie daca nu fac 12 luni pe cartea de munca? Daca imi iau cele 90 de zile ianite de nastere imi cauzeaza cu ceva? Am citit legea dar nu sunt lamurita. Astept raspuns. Va multumesc.

Floricica Nou Venita monikl's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.01.2006
    Postari in forum
    49
    trebuie sa ai 12 luni consecutive de plata. cand este data probabila a nasterii? din cate stiu eu, se ia in calcul si facultatea.

Floricica Nou Venita lucica's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.12.2005
    Postari in forum
    22
    Eu stiu ca anii de facultate se iau in calcul doar in momentul pensionarii. Cu indemnizatia nu are nici o legatura facultatea, deoarece trebuie sa fi fost angajata si sa fi platit timp de 12 luni cotizatia catre stat.
    Multa bafta si sper sa gasesti totusi o solutie! [pupici]

Floricica Nou Venita carte's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.11.2005
    Postari in forum
    6
    eu din cate stiu, facultatea se ia in calcul pentru indemnizatie, cu conditia sa ai licenta luata, normal georgiana ar trebui sa beneficiezi, dar este posibil sa fie o problema cu intervalul de cateva zile intre licenta si data cand te-ai angajat, deci este posibil sa trebuiasca sa acoperi si aceasta perioada. [pupici]

Floricica Nou Venita mariaalbaiulia's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.02.2006
    Postari in forum
    114
    Buna! din cate stiu facultatea nu are nici o legatura cu indemnizatia dar astea sunt doar pareri neavizate. Cel mai indicat este sa vorbesti la Directia de Munca, Solidaritate si Familie ca acuma ei se ocupa de indemnizatii.Eu una stiu ca trebuie sa fii platitor de CAS ca sa beneficiezi de indemnizatie...

Floricica Nou Venita yubinico's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.01.2006
    Postari in forum
    6
    eu am un baietel de un an si jumatate si primesc indemnizatia pentru cresterea copilului. In situatia in care as naste cel de-al doilea copil prin septembrie-octombrie as mai primi indemnizatie si pentru el? Exista o solutie?

Floricica Nou Venita danyalytus's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.04.2006
    Postari in forum
    22
    daca nasti copilul inainte de a se termina cancediul pt primul, atunci primesti. Daca nasti dupa ce se termina concediul pt primul copil, atunci ar trebui sa faci cumva ca sa cotizezi in continuare si sa nu-ti ramaa acea perioada descoperita!

Floricica Nou Venita danyalytus's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.04.2006
    Postari in forum
    22
    scuze, am vrut sa zic sa nu-ti ramana!

Floricica Nou Venita itan's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.05.2006
    Postari in forum
    4
    In mod sigur beneficiezi , daca de cand ai terminat facultatea ( licenta ) si te-ai angajat ai o perioada de pauza de maxim 60 zile calendaristice se considera continuitate .Iti spun sigur deoarece am auzit-o pe M. Muga - secretar de stat MMSSF - miercurea trecuta la B1TV la emisiunea " Te priveste " dimineata la ora 11 raspunzand la o intrebare asemanatoare ! daca vrei sa fi sigura de ce nu trimiti un mail la emisiune si daca nu poti tu roaga pe cineva din familie sa urmareasca in fiecare miercuri dimineata la ora 11 . Bafta !

Floricica Nou Venita irinad's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.08.2006
    Postari in forum
    1
    BUNA CINE POATE SA-MI TRIMITA PRIN E-MAIL ADEVERINTA , ANEXA NR.4 PENTRU INDEMNIZATIE P/T CRESTEREA COPILULUI E-MAIL : irina_dobrogeanu@yahoo.com
    SAU DE UNDE POT SA O IAU , DE LA PRIMARIA MI-SA SPUS CA AU LA MUNCA LA MINE DAR AM SUNAT AZI S MI-AU SPUS CA NU AU ASA CEVA MERSI MULT

Floricica Nou Venita monikl's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.01.2006
    Postari in forum
    49
    Intra pe site-ul: http://www.ddfssbuc.org/legislatie.html
    Chiar pe pagina asta gasesti anexa 4.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari