Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita luisaana's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.08.2007
    Postari in forum
    3
    buna sunt noua pe forum.am si eu o intrebare sunt insarcinata in 6 luni iar in acest timp am lucrat la trei firme diferite dintrecare la o firma timp de 4 luni de zile ( martie,aprilie ,mai,iunie 2007) am avut contract cu 2 ore pe zi credeti ca o sa pot beneficia de indemnizatia de 600 lei chiar sunt disperata nu stiu ce sa fac va rog astept un raspuns

Floricica Avansata ramona mag's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.12.2006
    Postari in forum
    1.484
    daca nu ai intrerupere din cate stiu eu beneficiezi chiar daca ai jumate de norma

cristina elena
    Guest
    Dar inainte ai lucrat? Spui ca in cele 6 luni de sarcina ai lucrat 4 luni la o firma. La celelalte 2 cat ai lucrat?
    Trebuie sa ai la data nasterii copilului 12 luni vechime pe cartea de munca (fara intrerupere).

Floricica Senior nevgian's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.04.2006
    Postari in forum
    3.298
    mamicile care au lucrat cu jumatate de norma nu beneficiaza de acesti bani.CRISTINA ARE DREPTATE--TREBUIE SA AI 12 LUNI FARA INTRERUPERE IN CARTEA DE MUNCA,INAINTE DE A SE NASTE COPILUL!!!

Floricica Nou Venita luisaana's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.08.2007
    Postari in forum
    3
    MULTUMESC pt raspuns.La una din firme am lucrat 7 ani dupa care am lucrat la o alta firma 4 luni cu jumatate de norma(2 ore pe zi), iar acum lucrez 8 ore pana cand o sa nasc.Am continuitate .Mie imi este teama ca nu o sa pot lua indemnizatia pt ca am lucrat cu jumatate de norma

Floricica Debutanta  Mami simona's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.08.2006
    Postari in forum
    745
    Cel mai bine este sa te adresezi serviciului de Asistenta sociala din cadrul primariei sectorului in care locuiesti. teoretic, daca venitul tau, inluciv jumatate de norma, a fost supus impozitarii, ar trebui sa primesti indemnizatii.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari