Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita carmen76's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.01.2006
    Postari in forum
    88
    baietelul meu care are 3 ani a racit si pt. tuse ii dau erdomed, pt. conjuctivita-oftamesone n( au si antibiotic in ele),nurofen si calpol, suc din ridiche neagra pt. tuse....... si atat.

i-am luat ieri si acest imunogrip junior si cam intr-o ora i-au iesit pe fata( doar pe laterale- intre pometi si urechi)niste blandute, ca piscaturile de tantari, care s-au resorbit intr-o ora.

nici nu stiu ce sa mai fac: sa-i mai dau a doua doza sau nu?

voi ce ziceti? poate sa faca alergie de la el sau o fi facut de la celelalte sau poate nu trebuia asociat cu celelalte...

Floricica Senior nevgian's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.04.2006
    Postari in forum
    3.298
    mai mult ca sigur este alergie,asa ii iese si lui NECDET pe fata cind face alergie la ceva si dupa aia dispar singure.PERSONAL CRED CA AR FI MAI BINE SA NU-I DAI .SA INTREBI SI MEDICUL PEDIATRU SA VEZI CE-TI SPUNE.

Floricica Avansata munteanu raluca's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.09.2006
    Postari in forum
    2.001
    Si noi am administrat Imunogrip junior,dar nu l-am asocit cu nici un antibiotic,doar cu Nurofen.Eu stiu ca nu se i-a cu antibiotic.Dar mai bine intrebi dr.pediatru,e mai sigur.Daca ai nr.de tel eu zic sa suni si sa intrebi ca ei stiu ce s-a intamplat si de la ce a facut alergie.

Membru inregistrat la
    16.01.2006
    Postari in forum
    88
    acele picaturi de ochi aveau antibiotic in ele, in rest nu i-am dat alt antibiotic, dar probabil ca efectul este acelasi, nu conteaza " pe unde intra in corp antibioticul"
    am mai citit pe imunogrip ca se da "in stare de covalescenta dupa boala" si lui alex nu-i tracuse raceala, si ma gandesc ca poate si lucrul asta e important.
    oricum,nu il mai dau.
    o sa incerc sa-i mai dau dupa ce se insanatoseste complet si nu mai ia nici un fel de tratament.
    si...da, incerc sa-l sun pe dr. ,dar nu raspunde.
    multumesc mult.va pupam

Membru inregistrat la
    16.01.2006
    Postari in forum
    88
    buna fetelor.
    i-am reinceput lui alex tratamentul cu imunogrip, acum, in ianuarie, cand e perfect sanatos si m-am bucurat sa constat ca nu a mai facut nici o alergie.pana nu termina tratamentul, nu ii mai dau nici un alt medicament sau vitamina, pt ca se pare ca din aceasta cauza a facut alergie inainte.
    sper sa nu mai ia vreo raceala intre timp.
    va pupam si...multa sanatate

Floricica Nou Venita atelo's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.01.2007
    Postari in forum
    17
    AM DAT SI EU COPIILOR MEI IMUNOGRIP JUNIOR SI SUNT MULTUMITA DE REZULTATE.CONCOMITENT LE-AM DAT SI ACTIVAL JUNIOR SI NUAU PATIT NIMIC.VA ZIC SIGUR CA NU INTERACTIONEAZA CU VITAMINELE SAU ALTE TRATAMENTE.IMUNOGRIP JUNIOR NU SE SUPRAPUNE CA ALTE VACCINURI,IN REST...

Membru inregistrat la
    16.01.2006
    Postari in forum
    88
    nici alex nu a mai facut alergie. si chiar i l-am dat in fiecare zi(in prospect scria ca trebuie administrat 4 zile, cu 4 pauza), pana l-am terminat, pt. ca a racit la un moment dat si ca sa nu-i dau alte medicamente, i l-am dat pe acesta.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari