Ultimele discutii din forum
    Floricica Avansata adina23carla's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.06.2007
    Postari in forum
    2.193
    Buna sunt Adina.

Am o fetita de trei luni si opt zile. Ii place foarte mult la baita, accepta cu bucurie si gimnastica de dupa dar cand vine impbracatul tragica problema. Plange intruna indiferent ce tac: ii vorbesc, fcem si eu si sotul meu diferite sunete, dar nu se linisteste pana nu am terminat si-i dau sa bea laptic. Dar am uitat sa va spun ca atunci cand punem caciulita pe cap ( acum doar dupa baie foarte subtire sau cand iesim afara) nu-i place de fel si incepe sa se inerveze.

Voi cum va descurcati?

Floricica Debutanta gabi_alex's Avatar
    Membru inregistrat la
    31.10.2006
    Postari in forum
    703
    Probabil ca ii este foame, mai ales ca se linisteste cu lapticul. Sau nu ii place sa o imbraci. Si la noi era la fel, cand era vorba de imbracat dupa baita, plangea pana terminam. Si acum se mai inerveaza cateodata...dar ii trece.

Moderator Floricica Veterana dami28elena11's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.07.2006
    Postari in forum
    24.097
    si noi pateam la fel..cand eram de aceeasi varsta..
    dar acum a mai crescut..avem 1 an si o luna si numai avem aceasta problema.

Floricica Veterana alinna's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.06.2007
    Postari in forum
    15.121
    Si noi pateam asa la baita si mai patim,dar asta cand ii e foame.Al meu mai plangea cand il stergeam dupa urechi,nu-i place.Caciulita eu nu-i mai pun pe caput,decat cand iesim afara si e soare

Floricica Nou Venita sabmarc's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.04.2007
    Postari in forum
    108
    Marco si acum face scandal la imbracat(are 10 luni); nu neaparat de foame am observat, doar nu-i place sa-l imbrac. bine ca a venit vara si acum putem sa stam doar in pampers sau chiar fara pampers prin casa si afara in maieut si pantaloni scurti. iarna a fost jale la imbracat.oricum pe masura ce creste se mai obisnuieste.

Floricica Debutanta gabyy's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.03.2007
    Postari in forum
    902
    asa am patit si eu cand era micuta,plangea pana terminam de imbracat si ii dadeam biberonul cu laptic.Acum plange cand o scot din albie k mai vrea, dar se linisteste repede,ii distrag atentia

Floricica Avansata giani's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.03.2007
    Postari in forum
    1.958
    eu am fost m-ai norocoasa ,doar daca ii era f foame plangea cand o imbracam ,dar trebuia sa ma prostesc ,vb cu ea o pupam in timp ce o imbracam si asa o prosteam si ne trezeam imbracata fara sa plangem ,la caciulita se enerva putin .

Floricica Nou Venita anka10012007's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.03.2007
    Postari in forum
    67
    Si Mario face la fel (dar nu de fiecare data), insa eu ii pregatesc hainitele inainte de baie si dupa baie il imbrac "contra cronometru". Si de cele mai multe ori imi iese ok. Mario are acum aproximativ 6 luni si deja este mai intelegator. Ai putintica rabdare pt. ca va creste fetita si se va schimba.
    MARIO & ANCA

Floricica Avansata gazica's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.07.2007
    Postari in forum
    2.384
    Buna, Si eu la fel ii pregatesc hainitele inainte. Daca e foame tare intru la 220 V, nici cu ulei nu ajung sa il dau asa bine, sa-i fac masajul. Apropo - m-a invatat cineva sa il dau cu ulei de masline dupa baita. Este foarte hidratant si nici nu este ca uleiul de floarea soarelui sa intre in haine. Sunt tare multumita.

Floricica Veterana alinna's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.06.2007
    Postari in forum
    15.121
    Am inceput iar sa plangem dupa baita,cand ne imbracam(asta de cand am schimbat lapticul),tb sa ma grabesc sa-l imbrac si apoi repede sticluta cu laptele si gata,s-a terminat cu plansul.Ma bucur mult ca-i place,si chiar ca plange dupa laptic.

Floricica Senior georgilivia's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.09.2006
    Postari in forum
    2.985
    Asta poate fi si din cauza ca a invata copilul ca dupa baie vine laptele, si atunci el de fapt plingind va spune "mami, mai repede, ca vreau lapte."

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari