Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita marina10's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.03.2007
    Postari in forum
    53
    Buna fetelor,

Fetita mea cand se trezeste seara sau in timpul noptii incepe sa planga si ii trmura manutele ca si cand ar fii speriata. Voi ce stiti o fii normal? Doar viseaza urat?

Floricica Debutanta gabyy's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.03.2007
    Postari in forum
    902
    asa i-au tremurat lui niko a mea cand avea pana intr-o luna,cand o ridicam.acum are 4 luni si e ok.nu-i mai tremura nik.

Floricica Novice catalinastatica's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.02.2007
    Postari in forum
    481
    Cred ca doar viseaza urat si se sperie in somn. Asa pateam si noi cateodata. Cat are micuta?

Floricica Novice catalinastatica's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.02.2007
    Postari in forum
    481
    Are aproape 6 luni, nu ? Asa fac bebelusii cand se sperie. Multa sanatate

Floricica Senior kryssa's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.11.2006
    Postari in forum
    4.617
    Si eu cred ca viseaza urat, desi noua doctorita ne-a spus ca eruptia dentara este de vina...Multa sanatate si nu te ingrijora, nu e nimic grav!

Floricica Novice pintilie gabriela's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.02.2007
    Postari in forum
    477
    salut mamici...robert al meu are 1si8luni si cand se trezeste din somn si acum ii tremura manutele...m-am obisnuit,si nu cred ca viseaza urat...ar insemna sa viseze urat tot timpul cand doarme...stai linistita ca nu-i nimic toate trece...pupici

Floricica Novice ofelia teodorescu's Avatar
    Membru inregistrat la
    31.01.2007
    Postari in forum
    468
    Sincer eu nu-mi aduc aminte ca sa le fi tremurat manutele copiilor mei cand erau bebelusi! Dar sunt convinsa ca nici in cazul vostru nu este vorba despre ceva serios!

Floricica Nou Venita marina10's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.03.2007
    Postari in forum
    53
    Da, are 6 luni.
    Multumesc mult pentru sfaturi.

Floricica Nou Venita miha_gabrian's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.01.2007
    Postari in forum
    237
    Cand Ana avea doua luni am observat ca dupa baita i-a tremurat o manuta scurt. atat. apoi, la treil luni, un piciorus. la fel de scurt. m-am alarmat si m-am dus i-am spus medicului. mi-a spus ca s-ar putea sa fie o lipsa de calciu, dar pt orice eventualitate sa merg la neuro. am fost si mi-a spus dr neurolog ca nu e nici o problema, pana la 3-4 luni tremuraturi de genul asta sunt normale, e doar o mica lipsa de calciu (ce-i drept ca dupa ce i-am dat calciu n-a mai facut). mi-a mai spus ca un semn de alarma e in cazul in care tremura o mana, un piciorus si barbia concomitent si frecvent in timp ce e relaxata. atunci poate fi ceva mai grav.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari