Ultimele discutii din forum
    Floricica Novice felicita's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.01.2007
    Postari in forum
    362
    baietelul meu de 1 an nu bea laptele sau ceaiul decit putin indulcit.nu e mai bine sa pun miere in loc de zahar? eu am incercat,ii place,dar am auzit ca mierea de albine nu trebuie introdusa pina la 2 ani.voi cum faceti?

cristina elena
    Guest
    Mierea de albine se poate introduce fara probleme dupa 1 an. Pana atunci nu e recomandat sa fie introdusa. Am gasit un articol unde se explica mai detaliat ce e cu botulismul si mierea. E posibil ca mierea sa nu aiba nimic si sa poata fi consumata fara probleme sub un an, dar neavand cum controla mierea e mai bine sa previi imbolnavirea. Eu am miere de albine, avem stupi, dar prefer sa astept pana face fetita 1 an si un pic ca sa o consumam.

Floricica Avansata micki's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.11.2006
    Postari in forum
    1.951
    AM AUZIT SI EU CA DUPA UN AN POTI SA-I DAI MIERE FARA PROBLEME!

Floricica Nou Venita iubita's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.03.2006
    Postari in forum
    48
    eu am incecat miere dupa 1an dar nu-i place la fel face si cu zaharul in schimb ii dau propolis de la un an si eu tot asa am citit undeva ca dupa 1 anisor se poate da

Floricica Senior nevgian's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.04.2006
    Postari in forum
    3.298
    necdet maninca miere in fiecare zi !noi ii punem in biberonul cu lapte cite o lingurita de miere si lui ii place mult!

Floricica Nou Venita dariusicu's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.10.2006
    Postari in forum
    46
    iubita te rog spune-mi si mie cum ii dai propolis, ai consultat vreun medic? Si eu sunt foarte interesata dar in orasul nostru nu este medic naturist . Te rog spune-mi si mie cate pic. ii dai si cat timp?

Floricica Senior kryssa's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.11.2006
    Postari in forum
    4.617
    Multumim mult pentru articol, Cris Elena, si pe mine ma interesa. Eu inca nu i-am dat miere Mariei pentru ca n-a implinit 1 an.

Floricica Avansata ogabi's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.12.2006
    Postari in forum
    2.458
    i-am dat de gust si daca ar fii dupa bb ar papa tot borcanul

Membru inregistrat la
    11.03.2006
    Postari in forum
    48
    BUNA DIMINEATA am scris undeva despre problemele pe care le-am avut cu david facea des rosu in gat si atunci am intrebat-o pe dr pediatru ce as putea sa-i dau pt sistemul imunitar mi-a zis despre imunorezistent si a zis ca pot sa-i dau 2 picat de propolis intr-o ling cu ceai dim pe stomacul gol luam deja de 2 luni ii face bine e destul de rau la gust la medic naturist nu am fost

Floricica Cu Vechime xandrutza's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.08.2006
    Postari in forum
    5.009
    auzisem si eu de botulism, asa ca astept sa implinim un anisor; la cea mare ii dadeam ceai cu miere si lamaie si ii placea tare mult...

Membru inregistrat la
    11.03.2006
    Postari in forum
    48
    dariusicu noi curand avem 1ansi 3luni pupici

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari