Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita roxi si bubulica's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.02.2007
    Postari in forum
    34
    Fetelor, am nevoie de ajutor. Bebitei mele care are 2 luni si 2 saptamani ii bolboroseste stomacelul. Cand o tin in brate simt la mana cum bolboroseste. Si uneori se indoaie si se inroseste la fatza, cred ca de durere. Ii dau ptr colici Gripe Water Baby, asta dupa ce i-am incercat fara succese prea mari sab simplex si debridat. Ii dau laptic si de la san si ii dau si formula. Nu cred ca poate sa-i faca stomacul asa urat de la coilici. Ati mai patit careva asa?

Floricica Debutanta gabyy's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.03.2007
    Postari in forum
    902
    si eu am cam aceeasi problema..fetitza mea are 4 luni ...ea nu se inroseste la fata,dar in schimb se indoaie *cocoloseste*rau de tot,mititika nu plange,dar parca ma doare pe mine si mai face si podu pe spate cum se zice ..asta cand doarme..nici nu stiu ce sa-i mai fac...am renuntat si la medicamente...nici nui mai dau k o indop degeaba

Floricica Senior nevgian's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.04.2006
    Postari in forum
    3.298
    eu cred ca sunt colicii!!!noua ne-au trecut cu sab simplex.

Floricica Debutanta gugu's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.01.2007
    Postari in forum
    753
    sunt gaze in stomacel care nu trebuie neaparat sa dea si colica dureroasa. Si la Luca al meu se intampla...le simteam cu mana...dar mai ales cand manca (alaptat exclusiv),...nu dadea semne de durere dar erau neplacute ptr. mine...eu am folosit sabsimplex...si am avut destule crize de colici...pe la 3 luni si jumatate am inceput cu Bonisan 10 picaturi pe zi si din acea zi adio colici...continuam si in ziua de azi (5 luni jumate)cam de 4 ori pe saptamana cu acest extract de plante...pentru ca si linisteste copilul si creste pofta de mancare.

Membru inregistrat la
    09.03.2007
    Postari in forum
    902
    eu i=am dat bonisan pana la 3 luni si am oprit orice leac...crec ca incep sa-i dau iarasi

Floricica Nou Venita bulina's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.03.2007
    Postari in forum
    16
    sunt colici,poti sa-i dai bonisan sau drink baby,eu asta ii dau si se linisteste oarecum,dar nu prea tare,nu ai ce-i face,altceva nu incerc.

Membru inregistrat la
    09.03.2007
    Postari in forum
    902
    am inceput sa-i dau sab simplex si are efect,nu mai e asa rau

Floricica Nou Venita davidel's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.04.2007
    Postari in forum
    122
    SI NOI AM LUAT TOT SAB SIMPLX SI A AVUT EFECT .SANATATE MULTA .

Floricica Nou Venita sandra_c's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.03.2007
    Postari in forum
    7
    Buna! Sunt mamica cu experienta de doar 1 luna si 10 zile si avem probleme cu colicile. Am inceput cu Sab Simplex, apoi ni s-a recomandat Bonisan pentru ca e pe baza de plante. Initial, a mers bine pe Sab Simplex, apoi ne-am acomodat pe Bonisan, insa medicul spune ca il constipa si ne-am intors la Sab Simplex. Acum am impresia ca nu mai are acelasi efect. V-ati confruntat cu asa ceva? Si de cate ori pe zi le dati bebeilor Sab Simplex? Pe prospect scrie 15 picaturi la fiecare masa / fiecare biberon, insa o asistenta in spital mi-a zis sa-i dau de 3 ori pe zi ... Precizez ca bebicul meu primeste alimentatie combinata (san + Humana). Multumesc si multa sanatate tuturor!

Membru inregistrat la
    09.03.2007
    Postari in forum
    902
    deci deaia era niko constipata de facea o data la 2-3 zile ,k ii dadeam bonisan? ce chestie,n-am stiut k constipa!
    eu ii dau sab simplex dar nu zilnic k e mare si nu prea mai are probleme cu colici(4 luni)...dar ii dadeam max 10 picaturi o data dimineata in laptic sau in lapte
    -tie ti-a zid dr. 15 pic de 3 ori pe zi sau 15 pic o data pe zi?....k se da 15 pic o data pe zi sau ii poti da cate 5 picaturi de 3 ori pe zi,nu mai mult

Membru inregistrat la
    09.03.2007
    Postari in forum
    902
    am vrut sa zic k in lapte sau cu linguritza
    -uita-te si tu pe prospect cate picaturi se da pe zi,noua dr a zis sa-i dau pe zi o data 15 pic

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari